TJ Tatran Jablonica - FK CEROVÁ        1 : 1   (0:0)

Góly: 82.min. Benedikt Kolenyak - 52.min. Jozef BEŇA.

Cerová:  Peter Petráš - Anton Veteška (45.Slavomír Veteška), Peter Machlica,

Ján Filuš, Martin Pípa, Jaroslav Herceg, Marek Kubisa -

Jozef Beňa.

Žltá karta:  Jozef Beňa.

Rozhodca: Peter Prelec  (Pavol Mráz) , Delegát ObFZ: nebol.

Tradičné susedské derby sa tentokrát hralo v rámci predposledného kola súťaže a to v čase, kedy obe mužstvá nehrali o dôležité priečky v konečnej tabuľke. Ani jeden zo súperov nebol ohrozený zostupom, či nebojoval o prvú priečku. Toto nahrávalo k tomu, aby sa hral uvoľnený futbal, ktorý mal potešiť fanúšikov oboch súperov. Bohužiaľ k ideálnemu futbalu nepomohli dva dôležité faktory. Počasie a terén. Slnečné počasie prinieslo pre hráčov úmorné horko, v ktorom bolo dôležitejšie vydržať, ako podať očakávaný výkon a terén bol pre obe mužstvá veľkým nepriateľom. Ihrisko, ktorému chýba najmä časté polievanie bolo až nepríjemne tvrdé a lopta na ňom nikoho neposlúchala. Domáci klub sa v súčasnosti snaží o zveľadenie celého areálu a keď príde na radu aj ihrisko a jeho polievanie, bude to dobrá správa pre všetkých, ktorí si radi schuti aj v takomto počasí futbal zahrajú...

Naša zostava oproti posledným zápasom postrádala pilier stredu obranu. M.Holiča zastihla pred stretnutím choroba, ktorá ho však pustila do hry aspoň počas druhého polčasu... V závere prvej polovice stretnutia sme však prišli o zraneného A.Vetešku, ktorý po údere do hlavy skončil s tržnou ranou na hlave v nemocnici. Aj v súvislosti s už spomínanými problémami s počasím a s ihriskom sa nehral žiadny atraktívny futbal. Obe mužstvá sa snažili o ovládnutie hry, no najmä v prvom polčase sa nič prevratného nestalo. Domáci mali viac možností zo štandartných situácií, no naše mužstvo bolo aktívnejšie najmä v strelách na bránu. Domáci poslali na nás v zápase 7 strieľ, pričom priestor brány trafili iba 2x. Aj to však stačilo na vyrovnávajúci gól... Naše mužstvo zakončilo svoje akcie 12x, z čoho presná polovica strieľ skončila v priestore domácej brány. V prvom polčase sa o zakončenie za domácich pokúšali najmä L.Mihalcsak či M.Búran, na našej strane boli v tomto smere najaktívnejší J.Beňa a J.Filuš. Do šatní sa tak odchádzalo bez gólu.

V úvode druhej časti mal najprv šancu domáci Mihalcsak, no zakončil nepresne. V 52.min. sa po vysunutí M.Pípom dostal za domácu obranu J.Beňa a strelou povedľa brankára otvoril skóre záúasu - 0:1. Po tomto góle sme začali ovládať hru a prišli minúty, kedy boli šance na navýšenie skóre. V 70.min. prihrával z uhla J.Filuš, lopta prešla cez hráčov až tesne pred bránu, no dobiehajúci J.Herceg ju už nestačil usmerniť do odkrytej brány. O dve minúty na to mal podobnú šancu ako pri strelenom góle J.Beňa, no tentokrát ho obrancovia domácich lepšie postrážili a jeho strela skončila iba na vybehnutom brankárovi Komorníkovi. J.Beňa ešte zakončoval zo sľubného postavenia na hranici pokutového územia, no bránu netrafil. S blížiacim sa koncom zápasu sa zvyšovala snaha domácich o vyrovnanie a boli čoraz častejšie na našej polovici. My sme prestriedali, no čisté konto sme napokon neudržali. V 82.min. prepadla lopta smerujúca do našej obrany až do 16-ky na hranicu obranej línie, kde sa pohotovou strelou k tyčke presadil domáci B.Kolenyak - 1:1. Záver zápasu už žiadne veľké vzrušenie nepriniesol a tak sa body v Jablonici napokon delili.

Mali sme v zápase na to, aby sme dali viac ako jeden gól, čo by v tom čase asi naštrbilo domácu snahu o bodový zisk. Nestalo sa však tak a domáci boli za svoju snahu o gól odmenení. Aj z tohto pohľadu je zrejme remíza zaslúžená. Pre nás je to stále získaný bod na ihrisku súpera, čo sa určite ráta a zohľadňuje aj v celkovej tabuľke. Čaká nás posledný súper a v tomto zápase budeme hrať o piatu, respektíve celkovú štvrtú priečku v konečnej tabuľke. Doma treba vyhrať a rozlúčka s prebiehajúcou sezónou bude o to krajšia. J.Beňa má nakročené k titulu kráľa strelcov, čo by určite rád doma potvrdil aj ďalšm streleným gólom...