Domáca výhra sa zrodila až v závere zápasu.

19.kolo MO:

Nedeľa, 3.4.2016 o 16,00 hod, štadión FK Cerová

FK CEROVÁ - TJ Družstevník Hlboké          3 : 1  (1:1)

Góly: 21.min. Jozef BEŇA, 89.min. Stanislav ŠIMEK, 90.min. Ján FILUŠ -

30.min. Bronislav Chovanec.

CEROVÁ:  Peter Petráš - Michal Kubisa, Marek Holič, Anton Veteška , Peter Horňák -

Jaroslav Herceg , Stanislav Šimek , Ján Filuš, Martin Pípa,

Marek Kubisa ( 89.Peter Kuchta) - Jozef Beňa.

Žlté karty: neboli.

ČK: 90.min. Filip Tóth (Hlboké)

Rozhodovali: Peter Tokoš (Rastislav Španka),

Delegát ObFZ: nebol.

Po derby zápase v Jablonici, kde sme neuspeli, prišli v základnej zostave niektoré zmeny. V bráne nahradil M.Holiča P.Petráš, ktorý výrazne dnes nášmu mužstvu pomohol a to najmä v prvom polčase a podal tak výborný výkon. V obrane nahradil vykartovaného P.Noska Marek Holič, ktorý sa tak dostal do základnej zostavy po prvý krát po svojom jesennom hosťovaní v Jablonici. V strede poľa sa do hry dostal J.Filuš a tak miesto na lavičke zostale P.Kuchtovi. Tieto zmeny boli aj vynútené, no iste mali priniesť aj zlepšenie našej hry, ktorá v Jablonici nebola ideálna. V prvom polčase sme však hrali zlý futbal. Mužstvo, ktoré sa všetkými silami zachraňuje v súťaži bolo na našom ihrisku lepším celkom, boli futbalovejší, nebezpečnejší..no málo efektívny. Veľa čistých šancí si však nevypracovali, no zakončiť sa im podarilo niekoľko akcií a boli nebezpečný aj zo štandartných situácií. Veľa nepomohol úrovni futbalu ani silný vietor, ktorý v prvom polčase fúkal hosťom do chrbáta. Naše mužstvo sa trápilo v medzihre a nedostávalo sa do zakončení. Na bránu sme v prvom polčase vystrelili iba 2x, no náš prvý pokus bol gólový. V 21.min. zahrali gólovú akciu M.Pípa, J.Filuš a J.Beňa. Výbornú prihrávku za obranu oblúčikom od J.Filuša využil J.Beňa a ten prelobovaním vybehnutého brankára otvoril skóre - 1:0. O deväť minút však bolo vyrovnané. Hostia zostali po odvrátenom rohovom kope pri lopte a vysoký oblúčik do našej 5-ky využil na zadnej tyči B.Chovanec, ktorého hlavičku vyrazil P.Petráš, no s dorážkou si už neporadil - 1:1. Pekným momentom bola strela hosťujúceho P.Kumančíka v 34.min. z diaľky tesne nad bránu. V 35.min. mal gólovú šancu M.Kubisa, no jeho strelu z vnútra 16-ky vyrazil brankár hostí na roh. V 39.min. mal po krížnom centri na zadnú tyč výbornú šancu zakončiť hosťujúci R.Slaný, no naše mužstvo opäť zachránil P.Petráš v bráne.

Strely v 1.polčase:      na bránu:    mimo brány:    Rohové kopy v 1.polčase:

Cerová:                2                    0                                                       Cerová:    3

Hlboké:              6                    3                                             Hlboké:     6

Druhý polčas bol z nášho pohľadu oveľa lepší. Mali sme výhodu vetra, no najmä sme hostí do ničoho nepustili. Hlboké nevystrelilo na našu bránu a nemalo jedinú príležitosť na skórovanie. Jeden ich svetlý moment bol v 81.min., keď centrovaná lopta prepadla až pred odkrytú bránu, no loptu do bezpečia dostal nikým neatakovaný A.Veteška. Zrejme aj polčasové striedanie P.Kumančíka bolo momentom, ktoré hosťom ubralo z ich aktivity. Naopak aktívny boli naši a mali prevahu v hre. Gól však neprichádzal a keď zrejme padol, nebol priznaný. V 56.min. po našom rohu držal brankár Šraga loptu v rukách, no padal s ňou do vlastnej brány. Ani dotyk lopty o vnútornú konštrukciu brány nestačil rozhodcom k uznaniu gólu, no našťastie tento moment zápas neovplyvnil. V 77.a 79.min. prišli šance M.Holiča, no ani on neuspel. V prvom momente nestihol ani v páde pekný center M.Pípu z dialky na zadnú tyč a v druhom prípade hlavičkoval z takmer identického miesta tesne nad bránu. V 86.min. natiahol brankára po peknej strele z priameho kopu J.Beňa, no vyrazenú loptu nedokázal presne zakončiť P.Horňák. V 89.min. sa už našim skórovať podarilo. Po centri do 5-ky a hlavičkovom súboji sa dostal k lopte S.Šimek, ktorý strelou k tyčke dostal domácich do vedenia - 2:1. Tento gól rozhodol o tom, že snaha hostí o udržanie remízy nevíde a naša aktivita bude odmenená tromi bodmi. Skvelú bodku za zápasom dal J.Filuš. Priamy kop z takmer 30m zahral strelou k žrdi, na ktorú brankár Šraga márne reagoval - 3:1

Strely v 2.polčase:      na bránu:    mimo brány:    Rohové kopy v 2.polčase: