Séria bez gólu a bez bodu skončila výhrou v Š.Humenciach !

TJ Kerko Šajdíkové Humence - FK CEROVÁ    1 : 2 (1:1)

góly: 1:0 - 43.min. Lukáš Matula.

1:1 - 45.min. Silvester STARYCH.

1:2 - 56.min. Jaroslav HERCEG.

Po nevydarenom derby s Jablonicou mužstvo "ťahalo" nelichotivú sériu bez gólu, bez bodov a do Š.Humeniec cestovalo po tom, čo posledných 15 zápasov vonku nevyhralo. Práve tento zápas však dodal fanúšikom a  hráčom veľkú nádej do ďalších bojov po tom, čo dokázali otočiť vývoj zápasu vo svoj prospech a vyhrať. Všetky negatívne série tak končia a dúfajme že začína ďalšia, tentoraz radostnejšia séria.

Zápas začal bez dažďa a na dobre pripravenom teréne, aj napriek daždivému počasiu v dopoludňajších hodinách. Priebeh prvého polčasu bol vyrovnaný a obe mužstvá si vypracovali gólové šance. Najprv svoju nepremenili domáci, keď úplne osamotený R.Búzek váhal so zakončením a tak ho J.Vacho "vychytal". Hostia zahodili svoju šancu v 28.min. , po tom čo brankár domácich neudržal loptu a I.Štora v snahe zakončiť prekopol prázdnu bránu. V 43.min. urobil fatálnu chybu brankár J.Vacho, keď v snahe rozohrať prihral loptu na kopačku domácich po čom nebol problém L.Matulovi poslať ju do prázdnej brány - 1:0. Keď sa zdalo, že polčasové skóre je stanovené "zaúradoval" S.Starych. Jeho dlhý pokus poslať loptu na bránu domácich priamo z postrannej čiary skončil na prekvapenie všetkých vrátane brankára Fidermáka v hornom rohu jeho brány - 1:1. Druhý polčas začali nebojácne najmä hostia. Skoro celý druhý polčas sa hralo za stáleho dažďa.  2x sa dostal za obranu domácich I.Štora, no vždy ho zastavil offsaidový verdikt hlavného rozhodcu. V 56.min. potiahol loptu po pravej strane S.Starych a jeho prihrávku na zadnú tyč pohodlne dorazil do brány Jaroslav Herceg - 1:2. Domáci zostali vývojom zápasu zaskočení a po dlhší čas sa nedokázali presadiť. Posledných 20 minút zápasu sa však snažili o vyrovnanie, mali niekoľko štandartných situácií, no ani jedna neviedla ku gólovej šance. Bojovným výkonom tak naši stav udržali a zaslúžene vyhrali.

TU nájdete všetky góly na VIDEU !!!

Š.HUMENCE: Radoslav Fidermák - Ondrej Dobiáš, Marek Chovanec (90.Jakub Štefek), Roman Hlavenka,

Peter Tomek, Radek Horváth (52.Peter Horňák), Martin Sekáč, Juraj Fila (K),

Dušan Hlavenka, Róbert Búzek, Lukáš Matula.

Tréner: Pavol Ivánek, Vedúci mužstva: Anton Šimek.

CEROVÁ: Juraj Vacho - Lukáš Varga, Anton Veteška (K), Peter Nižník ,Roman Vanek-

Martin Pípa (85.Peter Machlica), Tomáš Jurík (35.Jaroslav Herceg), Michal Gurín,Tomáš Ráček -

Ivan Štora (90.Marek Holásek), Silvester Starych.

Tréner: Pavol Hutta, Vedúci mužstva: Patrik Fukna.

Žlté karty: L.Varga.

Hlavný rozhodca: Peter Martinovský ml., Asistent: Jozef Macháček, Delegát ObFZ: Tibor Švec.