Skončila skvelá séria bez domácej prehry...

19.04.2015 20:48

Nedeľa, 19.4.2015 o 16.30 h - štadión FK Cerová.

FK CEROVÁ - TJ FC Rybky       2 : 5   (1:3)

Góly: 21.min.Marek KUBISA - 3.,28.,75.a 80.min.Luboš Halabrín,

37.min.Peter Černek, 76.min.Jaroslav Paszko (vlastný gól).

Cerová:  Peter Petráš - Antov Veteška, Jozef Holič, Roman Vanek, Peter Horňák -

Martin Pípa , Peter Kuchta (46.Peter Machlica) ,

Marek Holásek (K), Ján Filuš, Jaroslav Herceg  -

Marek Kubisa.

Žltá karta:  neboli

Rozhodca: Ľubomír Ďurica (Miroslav Mikúš), Delegát ObFZ: Peter Mikuš.

1.mája 2013 sme doma naposledy prehrali, keď sme podľahli Smolinskému. Od tej doby sme doma odohrali 28 majstrovských stretnutí, v ktorých sme okrem štyroch remíz iba vyhrávali. Jedna z týchto remíz bola aj s Rybkami, ktoré sme doma naposledy porazili v novembri v roku 2012. Naša veľká séria bez prehry skončila práve dnes a na domácu výhru s Rybkami si budeme musieť znova počkať. Táto prehra bola však zaslúžená a i keď nie vždy sa body delia po zásluhe, dnes sa to stalo.

Opäť sa nám zle spomínalo na zápas v Š.Humenciach, keď sa skladala zostava na tento zápas. Pykali sme znova za nezmyselné vylúčenie M.Holiča, ktorý dostal trest a zranenie J.Beňu bolo do takej miery vážne, že dnes nehral. So zranením nastupoval aj J.Filuš, so zdravotnými problémami aj P.Kuchta, ktorý napokon kvôli týmto problémom nezasiahol do druhého polčasu. Do zostavy sa dostal prvý krát na jar R.Vanek, no bez tréningového zaťaženia. I tak sme však mali mať na ďalšiu domácu výhru. Ani v dnešnom stretnutí sme sa však nevyvarovali zbytočným a až nezmyselným chybám, ktoré však dnes náš súper s prehľadom trestal gólmi. Z nášho pohľadu sme odohrali dva rozdielne polčasy, no obe s negatívnym skóre. V prvom polčase boli hostia jasne lepší, nebezpečnejší a najmä efektívni. My sme v tejto časti hry iba 3x vystrelili na bránu, pričom Rybky 11x. Už v 2.min. išiel L.Halabrín sám na brankára Petráša, no nezakončil. To si vynahradil o minútu neskôr, keď naše nedôrazné bránenie potrestal prvým gólom - 0:1. V 11.min.mal jasne skórovať osamotený J.Paszko , no na šťastie pre nás trafil ležiaceho brankára Petráša. V 21.min. využil center J.Filuša M.Kubisa, ktorý netradične svojou slabšou pravou nohou vyrovnal - 1:1. V 28.min. opäť po našej chybe založili hostia rýchly brejk, ktorý zakončil osamotený L.Halabrín - 1:2. V 37.min. sme opäť prihrali hosťom a P.Černek mal čas na gólovú strelu. Lopta z jeho kopačky zmenila smer po teči domáceho hráča a P.Petráš tak nemal šancu zasiahnuť - 1:3. V 40.min. po centri M.Pípu zakončoval z voleja J.Herceg, no z blízka bránu netrafil. Bola to jedna z našich ojedinelých šancí....

V druhom polčase naši ožili, boli bojovnejší, s väčšou chuťou na zmenu skóre. Boli sme aktívni, no gól neprichádzal. Naopak stačili dve chyby a hostia zo štyroch striel dva krát skórovali. Domáce mužstvo v druhej časti vystrelilo 12x, no gól sme nedali. A to ani z pokutového kopu !!! O gólové zakončenie sa snažili P.Machlica, M.Pípa, či hlavou A.Veteška, no bez zmeny skóre. Stačila však chyba v našej obrane a strelou k žrdi trestal v 75.min. opäť L.Halabrín - 1:4. O minútu neskôr si po rohu M.Kubisu dal vlastný gól hosťujúci J.Paszko a skóre sa znova vrátilo na dvojgólový rozdiel - 2:4. V 80.min. keď naša snaha smerovala k zníženiu stavu sme povolili L.Halabrínovi samostatný únik z vlastnej polovice ihriska a nemal už problém dať svoj dnešný štvrtý gól - 2:5. Ďalšie strely J.Hercega a J.Filuša skóre nezmenili. V 86.min. prišiel faul na J.Filuša v 16-ke hostí...no M.Kubisa z "bieleho bodu" netrafil bránu súpera.

M.Holásek odohral 190 zápas a M.Pípa 120 zápas v drese Cerovej. Nebol to však zápas, na ktorý budú obaja v dobrom spomínať. Naše mužstvo prežíva hernú a aj výsledkovú krízu. Bude treba dať do poriadku zranenia, vyhnúť sa ďalším trestom a najmä v tréningoch smerovať svoju snahu v zlepšenie hry a výsledkov. Mužstvo potrebuje nadobudnúť aj stratenú sebaistotu a sebadôveru. Kvalitu na to má a pri správnom prístupe veríme, že zmeny prídu už v najbližších ťažkých zápasoch....