TJ Koválov - FK CEROVÁ      1 : 0   (0:0)

Cerová:  Peter Petráš - Anton Veteška, Jozef Holič, Marek Holič, Peter Horňák -

Marek Holásek (50.Michal Kubisa),

Jozef Beňa (8.Peter Machlica).

Žltá karta:  neboli

Rozhodca: Peter Morvay (Ladislav Cabadaj), Delegát ObFZ: nebol.

Do tohto stretnutia sme išli s cieľom pretrhnúť sériu prehier, no nepodarilo sa to. Navyše nám boli osudové šieste minúty oboch polčasov, kedy sme prišli o dvoch kľúčových hráčov. Najprv sa v prvom polčase zranil Jozef Beňa a to v momente, keď sa rútil na brankára domácich. Obnovil si svalové zranenie a zrejme bude mužstvu chýbať niekoľko zápasov... V úvode druhého polčasu sme prišli o Marka Holáska, ktorý utrpel zranenie kolena. Tu budeme dúfať, že toto zranenie ho nebude trápiť viac týždňov... Naše problémy so zraneniami sa tak prehlbujú a bude otázne, ako sa s touto situáciou mužstvo v ďalších náročných zápasoch vyrovná.... Dnes sme nevideli v našom drese ani M.Kubisu, ktorý bol v zamestnaní....

Priebeh stretnutia bol vyrovnaný a pre diváka to nebol zrovna okuľahodiacu futbal. Gólové šance mali najmä v prvom polčase domáci, ale tu naše mužstvo podržal brankár Petráš. V 13.min. zachránil pred T.Pavlíkom, v 19.min. ho z blízka nastrelil osamotený domáci útočník, v 26.min. vyrážal P.Petráš opäť strelu T.Pavlíka a v 28.min. sa dostal za našu obranu E.Hyža, no ani tu si s našim brankárom neporadil... Naša prvá strela na bránu domácich prišla až v 30.min., keď P.Kuchta trafil náruč brankára R.Pretóryho.... V prvom polčase sme boli málo nebezpeční a bezgólová remíza bola pre nás veľmi prijateľná.

V druhom polčase hrozili domáci najmä z rohových kopov, ktorých mali osem, no našu bránu z troch strieľ trafili iba raz. To bol však moment, ktorý rozhodol o domácej výhre. V 64.min. sa presadil domáci krídelník po našej ľavej strane, odcentroval a nikým nekrytý T.Pavlík loptu tečoval na prednej žrdi do našej brány - 1:0. My sme našu hru predsa len zlepšili, hrali sme v poli zodpovednejšie a najmä v závere zápasu sme hru ovládli. Vystrelili sme 6x na súpera, ale gólovú šancu sme mali iba jednu. V 77.min. sa po centri J.Filuša ocitol úplne voľný P.Kuchta pred domácou bránou, no jeho nedôrazná hlavička skončila v rukách brankára domácich. J.Filuš ohrozil domácich v 67.min. priamym kopom, keď iba tesne minul bránu a v 90.min., keď jeho nečakaná strela skončila nad bránou R.Pretóryho.

A.Veteška odohral 350 zápas v súťaži MO a J.Filuš odohral 90. zápas v drese Cerovej. Určite by ich však potešil úspech mužstva na ihrisku. Máme pred sebou piatkovú dohrávku v Hlbokom a potom sériu zápasov s mužstvami prvej trojky tabuľky. Doma máme Radošovce, cestujeme do B.Sv.Jura a následne privítame Radimov. Mužstvo má problémy so zraneniami, s tréningami a najmä so zlými výsledkami, ktoré sú však odzrkadlením menovaných problémov. Iba vďaka náležitému prístupu zdravých hráčov a kolektívnemu výkonu na ihrisku môžeme v týchto zápasoch uspieť....