Aj napriek zlému vývoju skóre sme so slabým súperom nezaváhali !

11.05.2014 21:35

Nedeľa, 11.5.2014 o 17.00 h - štadión TJ Smolinské.

TJ Smolinské - FK CEROVÁ      1 : 4   (0:0)

góly:  50.min.Radko Okasa - 69.a 80.min. Ivan KONÍČEK, 75.min. Marek HOLÁSEK,

87.min. Denis BADÁŇ.

Cerová: Marek Holič -  Peter Horňák, Martin Ambra, Roman Vanek (K) (30.Anton Veteška),

Martin Pípa  - Marek Kubisa (80.Peter Machlica), Ján Filuš,

Jozef Beňa, Peter Kuchta (70.Denis Badáň) - Marek Holásek,

Ivan Koníček.

Žlté karty: neboli

Rozhodovali: Dušan Mrázek (Milan Tubl).

Náš druhý zápas v rade za sebou na ihrisku súpera sa odohral za stáleho hustého dažďa, čo mohlo aj vďaka ťažkému terénu vymazať rozdiel v kvalite súperov a zvrhnúť zápas vo veľký fyzický boj. To sa však napokon nestalo. Naše mužstvo dokázalo udržať loptu na svojich kopačkách, hrať kombinačný futbal a aj napriek nepriaznivému vývoju dokázalo svoju kvalitu pretaviť v jednoznačný výsledok. Naša zostava sa oproti zápasu v Rybkách radikálne zmenila. Celá obrana do jedného hráča bola iná. Nemohol nastúpiť T.Ráček, ktorého nahradil doteraz záložník M.Pípa. Po zranení sa vrátil kapitán R.Vanek, no už po pol hodine hry si zranenie obnovil a s bolesťami musel byť striedaný. Od tej chvíle sme dohrávali s nezvyčajnou stopérskou dvojicou Veteška-Pípa, no v tomto zložení sme takmer všetky situácie vyriešili. Aj ostatné formácie sa nevyhli zmenám, no prinieslo to očakávaný efekt. Hrali sme kombinačný futbal, kde všetci ofenzívni hráči boli vyťažení smerom dopredu, boli sme nebezpeční pred domácou bránou a dali sme 5 gólov (jeden neuznaný), čo je na súperovom ihrisku úspešná bilancia...

Naša aktivita bola patrná od úvodu zápasu, zahrávali sme šesť rohových kopov oproti trom domácim, bilancia na strely bola u oboch súperov vyrovnaná. Hernú prevahu sme však mali my, držali sme loptu, vytvárali si šance, pričom domáci hrozili najmä z brejkov. Tento krát nás však opustila efektivita, keď žiadna z našich strieľ neskončila gólom. Už v 8.min. mal gólovú šancu M.Kubisa, no vychytal ho vybehnutý brankár Gavorník. Dorážka M.Holáska v priestore brány neskončila. V 10.min. pohrozil strelou z voleja domáci M.Péči, no ani on netrafil bránu. V 26.min. zahrával priamy kop M.Kubisa, no opäť ho vychytal brankár Gavorník. V 32.min. sme už už videli gól po priamom kope J.Beňu, no opäť zachraňoval R.Gavorník. Po odrazenej lopte mal veľkú možnosť doraziť ju do siete P.Kuchta, no aj on iba nastrelil R.Gavorníka. V 33.min. dostal peknú prihrávku do behu M.Holásek, ktorý vbehol z hĺbky poľa za obranu a sám nekrytý skóroval. Nastalo však veľké počudovanie sa z verdiktu postranného rozhodcu, ofsaid M.Holáska a neuznanie tak jasného gólu.  Brankár Gavorník pomohol domácim aj v 35.min. po strele J.Filuša. V 38.min. mali možnosť domáci, keď strelu D.Rišku iba vyrazil M.Holič, no k dorážke už nepustil dobiehajúceho M.Masára. Prvý polčas tak najmä vďaka domácemu brankárovi skončil bez gólov.

Druhý polčas začal pre nás nešťastne, no zvládli sme ho presvedčivým výkonom. Na súpera sme poslali 12 strieľ oproti trom domácim. Zahrávali sme sedem rohových kopov oproti jedinému domácemu. Boli sme lepším mužstvom a konečné skóre je zaslúžené... Prvú možnosť však mali domáci. V 47.min. zahrával priamy kop R.Kafka, no netrafil bránu. V 48.min. veľmi necitlivo pochybil hlavný rozhodca... M.Holásek dostal loptu za obranu, kde bol pred dvomi hráčmi domácich no presadil sa a mal možnosť ísť k zakončeniu. Rozhodca pri svojom zlom postavení mal celú situáciu za chrbátom a v čase, keď sa rútil M.Holásek na bránu, otočil sa a nepochopiteľne odpískal postavenie mimo hry.... O štyri minúty však využil postavenie mimo hry domáci R.Okasa v úvodný gól. Center za obranu, kde našim posledným hráčom bol P.Kuchta a strelec gólu bol o dva kroky pred ním využil aj preto, že M.Tubl na postrannej čiare túto situáciu opäť nepochopiteľne "pustil" - 1:0. V tomto zápase však stačilo hrať ďalej a s týmto súperom jednoducho nešlo prehrať.... V 53.min. zachraňoval opäť R.Gavorník po priamom kope J.Beňu. V 57.min. sa rútil sám na brankára z ľavej strany M.Kubisa, no miesto zakončenia zbytočne zasekával dobiehajúcich hráčov a k zakončeniu sa už nedostal. V 62.min. po rohu M.Kubisu hlavičkoval tesne vedľa J.Beňa. V 66.min. strieľal do brvna opäť J.Beňa. V 69.min. zahral priamy kop J.Filuš do brvna, od brankára sa lopta odrazila na brankovú čiaru, kde zostala stáť. O dorážku vo veľkom bahne sa popasovali M.Holásek a I.Koníček, pričom gól bol pripísaný druhému menovanému - 1:1. O dve minúty sme už viedli. Najkrajšia akcia zápasu skončila kurióznym gólom. Kombinácia J.Filuša, I.Koníčka a J.Beňu skončila strelou do prázdnej brány. V čase, keď lopta smerovala do siete ostala stáť v blate tesne pred čiarou a dobiehajúci M.Holásek ju definitívne poslal do siete - 1:2. V 84.min. poslal do domácej 5-ky M.Kubisa výbornú prihrávku, na zadnej tyči bol osamotený D.Badáň, no iba nastrelil vybehnutého brankára. V 85.min. po rohovom kope M.Kubisu hlavičkoval do siete I.Koníček - 1:3. O dve minúty neskôr zahral priamy kop J.Filuš, brankár loptu vyrazil, nedorazil ju z blízka ani I.Koníček, ani M.Holásek, no do siete sa dostala až od D.Badáňa - 1:4.

Ku všetkej úste domáceho mužstva, bol to doteraz najslabší súper, proti ktorému sme nastúpili. Iba vďaka našej neefektivite v prvom polčase, skvelému výkonu domáceho brankára a nepochopiteľným verdiktom rozhodcov nebol zápas rozhodnutý už skorej. Zápas sme síce vyhrali, ale bol by alibizmus chváliť delegované osoby.... Boli sme lepší, futbalovejší a domáce mužstvo preukázalo v akej kríze sa nachádza. Domácim držíme palce na ceste k záchrane, čo však ak nič podstatné nezmenia bude veľmi ťažké... Naše mužstvo po sérii nevydarených výkonov možno našlo svoju tvár, predviedlo kombinačný futbal a ak by v takomto duchu pokračovalo aj v nasledujúcich zápasoch, nebudú mať Straže či Rybky jednoduchú cestu za víťazstvom v súťaži.... Držíme tak palce...