Dôležité tri body zostali doma.

30.09.2012 19:42

Nedeľa, 30.9.2012 , 16.00 h - štadión FK Cerová

FK CEROVÁ - FC Rybky    3 : 1  (1:0)

GÓLY: 37.min. Ján FILUŠ, 75.min. Ján SALAY, 90.min. Dávid ZELENKA - 56.min. Radovan Šefčík.

CEROVÁ: Marek Holič - Anton Veteška, Peter Nižník, Roman Vanek (K), Peter Horňák -

                                       Michal Gurín (63.Ján Salay), Ján Filuš , Dávid Zelenka ,Martin Pípa -

                                       Marek Holásek (82.Jaroslav Herceg) , Marek Kubisa.

ŽK: Peter Horňák.

Rozhodovali: Peter Tokoš (Pavol Dzindzik ml.), Delegát ObFZ: nebol.

         

          Po tom , čo naše mužstvo stratilo v Š.Humenciach prehrou pozíciu lídra sme nastupovali doma proti mužstvu, ktoré malo za sebou tri prehry v rade a bolo ich cieľom túto štatistiku prerušiť. Naši nastúpili už s vyliečeným P.Nižníkom a na oboch stranách chýbali najlepší strelci nie len svojich mužstiev ale aj celej súťaže. J.Beňa na domácej strane (11 gólov) a L.Halabrín na strane Rybiek (9 gólov) mali trest za 4 žlté karty. Obe mužstvá tak museli vo svojom strede nájsť iných strelcov, ktorí by pre svoje mužstvo zabezpečili dôležité body.

          Rybky počas zápasu ukázali, že mužstvo, ktoré pripravili pre tento ročník MO má na viac ako na ich súčasné postavenie v tabuľke. Od začiatku zápasu boli viac v držaní lopty, boli aktívny a mali viac z hry v strede poľa. Do žiadnej gólovej príležitosti sa však nedostávali a tak ich ohrozenie našej brány prichádzalo zväčša zo strednej vzdialenosti. Postupom času sa dostávali do šancí aj naši chlapci. Prvú vážnu mal D.Zelenka v 32.min, no strela z jeho kopačky minula len tesne ľavú žrď. o 5 minút sme sa už radovali z prvého gólu. O našu radosť sa postarala skúsenosť a výborná kopacia technika J.Filuša, ktorý z veľkej dialky premenil svoj priamy kop strelou do "šibenice". Ešte pred polčasom mal príležitosť M.Holásek, no ani jeho strela spoza 16-ky nešla medzi tyče. Nástup do druhého polčasu mali lepší domáci, no veľkú šancu na zvýšenie skóre nevyužil D.Zelenka, keď sám pred brankárom hostí prestrelil bránu. O 6 minút však bolo vyrovnané. Z priameho kopu sa trafil pomedzi rozostúpený domáci múr Radovan Šefčík. Od tej chvíle sa domáci snažili o ďalší gól v sieti hostí , boli aktívnejší a nebezpečnejší. V 69. zahrával priamy kop M.Kubisa, no jeho strelu v poslednej chvíli nadvihol hlavou nad brvno hosťujúci Stašek. V 73.min. znova z priameho kopu nebezpečne pohrozil J.Filuš, no tentokrát bol brankár hostí na mieste. V 75.min. rozohral v strede poľa svoju akciu A.Veteška a po centri z pravej strany prekonal brankára Chodúra J.Salay. Zápas potom nevzdali ani hostia, snažili sa o vyrovnanie, no žiadnu vážnejšiu šancu sme na ich strane nezaznamenali. V poslednej minúte sa tak presadil D.Zelenka, ktorý sám pred brankárom Chodúrom tentoraz svoju šancu využil a stanovil tak konečné skóre na  3:1.

          Získali sme veľmi dôležité tri domáce body proti kvalitnému súperovi. Dokázali sme ich však nevpustiť pred brankára Holiča a dali sme góly, ktoré o všetkom rozhodli. Tento zápas bol o to zaujímavejší, že A.Veteška odohral v najvyššej súťaži v drese Cerovej svoj 300 zápas, pričom naše mužstvo v tejto súťaži hralo svoj 339 zápas. Táto vyzitka nášho bývalého kapitána je obdivuhodná a len s veľkou námahou bude v budúcnosti prekonaná !!! Svoj 100.zápas v drese Cerovej odohral P.Nižník, svoj 140.zápas M.Holásek a svoj 60.zápas za Cerovú M.Pípa.