Domáca výhra s Koválovom !

21.10.2012 19:12

Nedeľa, 21.10.2012 , 14.30 h - štadión FK Cerová

FK CEROVÁ - TJ Koválov 3 : 0 (1:0)

GÓLY: 35.a 63. J.BEŇA, 66. R.VANEK.

CEROVÁ: Marek Holič - Anton Veteška, Peter Nižník, Roman Vanek (K), Peter Horňák -

                                      Michal Gurín (65.Marek Kubisa), Ján Filuš , Dávid Zelenka (76.Tomáš Ráček),

                                      Martin Pípa - Marek Holásek , Jozef Beňa (68.Ján Salay).

ŽK: Jozef Beňa, Ján Filuš.

Rozhodovali: Peter Tokoš (Peter Holenka), Delegát ObFZ: Peter Mikuš.

 

         

          Po našej prvej remíze na pôde lídra z M.Hája sme nastúpili doma proti mužstvu s kvalitným kádrom, no s premenlivými výsledkami, ktoré určite z doterajších vystúpení nie je spokojné a chceli teda na našom ihrisku uspieť. Koválov po minuloročnom celkovom druhom mieste zaostáva doteraz za svojim očakávaním , pričom nijako výrazne sa káder nezmenil. Dve kolá naspäť náš súper zmenil trénera a tak sa dnes na lavičke predviedol v tejto úlohe V.Labaš. Naše mužstvo chcelo ísť za svojim cieľom uspieť vo všetkých domácich zápasoch naplno, káder bol kompletný a pripravený vyhrať.

          Prvý polčas bol vyrovnaný a celá hra sa odvíjala zväčša medzi 16-kami bez výrazných gólových príležitostí. Jedna sa však zrodila hneď v úvode , keď v 5.min. po krídelnej akcii a spätnej prihrávke vo vyloženej príležitosti zlyhal hosťujúci kanonier Maca. Ťažko predpovedať aký by bol ďalší vývoj zápasu po premenení tejto šance, no bol to úvod zápasu v ktorom po väčšine napokon dominovali domáci. Tí sa síce nedostávali do výraznejších šancí, no veľká výhoda pre priebeh zápasu bolo polčasové vedenie. Treba pochváliť prvopolčasový výkon hostí ktorý bol disciplinovaný a nepustili nás do tlaku. Postupom času sa však domáci ujali taktovky hry, držali sme loptu na svojich kopačkách a úspech sa dostavil. Najprv sme mali možnosť pohroziť z priamych kopov, no J.Beňa neprestrelil múr a J.Filuš len o vlások minul bránu hostí. V 35.min. vyšla krídelná akcia a po centri D.Zelenku sa hlavičkou presadil J.Beňa. Prvý polčas tak skončil našim tesným vedením.

          V podobnom duchu sa viedol aj začiatok druhého polčasu. O všetkom sa rozhodlo v priebehu dvoch minút na konci prvej 20 minútovky druheho polčasu. Individuálne sa najprv presadil v hosťujúcej 5-ke J.Beňa a o malú chvilku po rohu J.Filuša gólová hlavička R.Vanka rozhodli o domácej výhre. V tej chvíli bolo možné hovoriť o krutom výsledku pre hostí, no to čo domáci v následných minútach zahodili bolo len ušetrením hostí pred vyššou prehrou. V 72.min. sa sám v 5-ke hostí ocitol J.Salay, no loptu z prvej dobre netrafil, o 6 minút zahodil svoju šancu hlavičkujúci A.Veteška a v 81.min. po rohu M.Kubisu len zázrakom zneškodnil brankár hostí hlavičku nestráženého J.Salaya.

          Domáca výhra je tak úplne zaslúžená aj keď hostia podali dobrý výkon, ktorý však na body nestačil. V druhom polčase nemali ani jednu gólovú príležitosť a domáci ich v tejto časti hry vo všetkom predčili.

         V tomto zápase nastúpil Roman Vanek na svoj 180. duel v drese Cerovej a David Zelenka na svoj 50. zápas v drese Cerovej !!!