Domáce Kopčany si svoju výhru vybojovali.

28.10.2012 18:04

Nedeľa, 28.10.2012 , 14.30 h - štadión TJ Kopčany

TJ Kopčany - FK CEROVÁ    2 : 1  (2:0)

Góly: 1.a 35.min. Tibor Szinghofer - 66.min. Jozef BEŇA.

CEROVÁ: Marek Holič - Anton Veteška , Roman Vanek (K), Peter Nižník, Peter Horňák -

                                      Marek Kubisa (16.Michal Gurín), Ján Filuš, Dávid Zelenka (66.Ján Salay),

                                      Martin Pípa - Jozef Beňa, Marek Holásek .

ŽK: Peter Horňák, Roman Vanek.

Rozhodovali: Milan Hurbánek (Štefan Petráš), Delegát ObFZ: nebol.

                    

          Do tohto zápasu sme išli po štyroch neprehraných dueloch v rade s cieľom uspieť a bodovať. Oproti poslednému zápasu sme nemohli počítať s nemocným P.Machlicom a s T.Ráčkom a J.Hercegom, ktorí cestovali do Brna. Hneď v úvode sa ukázalo , že navyše nebude môcť pomôcť svojmu mužstvu ani zranený M.Kubisa, ktorému svalové zranenie nedovolilo naplno odohrať žiadny súboj.

          Už úvod zápasu naznačil, že dnes to nebude zápas aký by sme si predstavovali. Úvodné rozohranie zápasu sme mali my a aj napriek tomu sme v 20.sekunde inkasovali !!! Tých chýb sa v tomto okamihu prejavilo viac, čo domáci nečakane využili a otvorili skóre. Museli sme tak "naháňať" gólové manko hned od úvodu a domácim gól pomohol vo svojom sebavedomí. Tí mali ešte ďalšie dve veľké príležitosti , no v 9. a ani v 20.min. svoje veľké šance pred našou bránou gólovo nezakončili. Naša hra nemala náboj, neodvádzali sme ani v súbojoch to čo sa malo a dôraz v nich bol na strane domácich. Držali sme síce loptu, no kombinácia viazla a domáci pri bránení svojho pokutového územia boli úspešnejší. Našu prvú výraznú príležitosť mal v 29.min. M.Holásek, no jeho strela minula domácu bránu. Naopak opäť po našich chybách v bránení dorazil loptu po krídelnej akcii do našej siete domáci Szinghofer a dal tak svoj druhý gól zápasu.  Skóre 2:0 tak vydržalo do polčasovej prestávky.

          Do druhého polčasu naši nastupovali v pozmenenom rozostavení hráčov a s chuťou otočiť výsledok. Boli sme naozaj aktívnejší, ofenzívnejší a ani súboje o loptu sme nevynechávali. Prišli tak aj šance. V 49.min. po štandartnej situácii skóroval v 5-ke stojaci J.Beňa, no až na pokyn postranného gól nebol uznaný pre údajný faul. Naši však nepolavovali v aktivite a prišiel ďalší gól. Priamy kop nasmeroval J.Beňa do spojnice, od kial sa lopta len tesne odrazila za bránkovú čiaru. Tento gól pre zmenu postranný uznal a tak platil. Svoju velkú šancu mali v jednom momente osamotený M.Pípa s M.Gurínom, no k zakončeniu sa odhodlal zrejme horšie postavený M.Pípa, čo však zneškodnil domáci brankár. Ďalšiu výraznú šancu sme si v hre už nevytvorili a tak sa skóre už nezmenilo.

          Všetko ostatné, čo si myslím že je nutné o tomto zápase spomenúť nájdete v Úvahe po zápase v Kopčanoch - TU !!!

—————

Späť