Inkasovaný gól v samom závere znamenal piatu remízu v rade !

02.05.2011 21:03

23.kolo MO , nedela 1.5.2011 - štadión TJ Tatran Jablonica

TJ Tatran Jablonica - FK CEROVÁ           2 : 2  (1:1)

góly:  1:0 - 32.min. Dušan Ďuriš

         1:1 - 45. min. vlastný (P.Černák)

         1:2 - 81.min. Roman VANEK

         2:2 - 89.min. Pavol Černák (11m)

Žlté karty: M.Búran - M.Holásek

Rozhodovali:  Peter Martinovský ml. (Milan Hurbánek), Delegát ObFZ Senica: Jozef Holásek.

Domáce mužstvo bolo pred týmto zápasom druhým najlepším mužstvom na domácom ihrisku, naši v jarnej časti ešte neprehrali (no iba raz vyhrali) a dostali najmenej gólov. Pred veľkým susedským derby zápasom však mal tréner Cerovej problémy so zložením mužstva. Napokon do zápasu nezasiahli zranení Kraľovič a Zelenka, k dispozícii nebol ani S.Veteška a po chorobe musel nastúpiť M.Pípa. Tréner nemohol počítať ani so žiadnym dorastencom, pretože tí odohrali svoj zápas za dorast taktiež v nedeľu. Na nešťastie sa v 24.minúte zranil aj I.Štora a zápas pre neho predčasne skončil. V pravý čas tak mužstvu pomohol navrátilec Juraj Vavrovič a po vystriedaní I.Štoru svojim výkonom určite nesklamal... Po dlhej pauze spôsobenej zranením nastúpil v základnej zostave M.Holásek. Mužstvo aj napriek týmto vynúteným zmenám v zostave podalo dobrý výkon, nesklamalo a až do posledných chvíľ zápasu bojovalo o víťazstvo. 

Susedské derby prilákalo množstvo divákov, a fanúšikov Cerovej aj bolo náležite počuť. Zápas mal veľmi dobrú úroveň a bolo patrné, že obe mužstvá prežívajú herne úspešnú jarnú časť. Všetky góly zápasu padli po štandartných situáciách. V prvom polčase mali hernú prevahu domáci, ktorú zúžitkovali aj vedúcim gólom D.Ďuriša po priamom kope. Hosťom vyšiel záver polčasu a gólom do šatne vyrovnali. Priamy kop zahrával P.Nižník a loptu usmernil do vlastnej siete P.Černák. V druhom polčase hostia hrozili z rýchlych brejkov a začali si vytvárať stále viac nebezpečných šancí. Napokon pomocou ďalšej standartky z kopačky P.Nižníka otočili skóre, keď loptu do siete dorazil R.Vanek. Domáci však boli naďalej aktívny, nastrelili aj žrď brány M.Holiča, no naši už po niekoľký krát nedotiahli svoje vedenie až do záverečného hvizdu. Po ruke v 16-ke hostí uzavrel skóre zápasu z pokutového kopu P.Černák. 

Vzhľadom na vývoj zápasu remíza našich určite mrzí, no konečné skóre je zrejme zaslúžené. Naše mužstvo drží stále jarnú neporaziteľnosť, no po piatich remízach v rade je načase doma vyhrať !!!! 

T.Ráček odohral svoj 100. zápas za FK Cerová, P.Nižník odohral 70. zápas za FK Cerová a J.Herceg odohral 20. zápas za FK Cerová !!!

Cerová: Marek Holič - Lukáš Varga, Roman Vanek, Peter Nižník , Anton Veteška (K) -

                               Martin Pípa ,Michal Gurín ,Tomáš Ráček , Marek Holásek (71.Jaroslav Herceg)-

                               Stanislav Malý, Ivan Štora (24.Juraj Vavrovič).

            Tréner: Pavol Hutta , Vedúci mužstva: Patrik Fukna.

TABUĽKA

ŠTATISTIKA MUŽSTVA