Jozef Beňa hattrickom otočil domáci zápas v náš prospech !

01.06.2014 20:53

Nedeľa, 1.6.2014 o 17.00 h - štadión FK Cerová

FK CEROVÁ - TJ Popudinské Močidľany      3 : 2   (0:1)

góly:  56.,72.a 82.min. Jozef BEŇA - 33.min. vlastný gól (Martin Ambra), 55.min. Filip Pekár.

Cerová: Denis Závadský -  Peter Horňák, Martin Ambra, Tomáš Ráček, Martin Pípa  -

Peter Machlica (46.Anton Veteška), Ján Filuš, Jozef Beňa,

Michal Gurín (59.Denis Badáň) - Marek Holásek (85.Ján Salay),

Marek Kubisa.

Žlté karty: Marek Kubisa

Rozhodovali: Ivan Štora (Peter Morvay). Delegát ObFZ: Miroslav Maca.

FK Cerová chce využiť priaznivo sa vyvíjajúcu situáciu v tabuľke a chce sa pokúsiť vyhrať súťaž MO. Už dávno mužstvo splnilo predsezónny cieľ skončiť medzi najlepšími, vyhnúť sa bojom o záchranu a zabezpečiť si na to dostatočný počet bodov. Dnes sme vyrovnali rekord z roku 2003 v počte získaných bodov pri účasti v MO a stále sa držíme v hre o prvú priečku... Táto výhra sa však rodila veľmi ťažko. Pri cieľoch aké máme, je logicky každý zápas ťažký a nesmierne náročný. Žiadne mužstvo nepríde nám dobrovoľne odovzdať body a na našom ihrisku môže iba prekvapiť. To všetko navyše, keď sa nášmu mužstvu nevyhýbajú problémy. O dlhodobej absencii zranených P.Nižníka, R.Vaneka a aj I.Koníčka, ktorý ukončil sezónu už bola reč. Závažným problémom je zranenie brankára M.Holiča, s čím sa mužstvo muselo pred dnešným duelom vysporiadať. Svoju možnosť dostal odchovanec Denis Závadský, ktorý však doteraz netrénoval. Opäť nastali nemalé zmeny v zložení obrany a aj celej zostavy. Zápas sa nevyvíjal vôbec v náš prospech, no sila mužstva sa ukázala na ihrisku, keď sme v druhom polčase jasne dominovali a zápas otočili...aj toto môžu byť dôležité momenty na ceste za úspechom v celej súťaži...

Lepším mužstvom sme boli aj počas prvého polčasu, no naša snaha nemala gólový efekt. Tri krát sme trafili priestor brány, tri krát naše streli bránu minuly. Hostia poslali jednu strelu mimo brány, jej priestor ani raz netrafili a predsa polčas vyhrali... O prvú strelu sa postaral v 3.min. J.Filuš, no brankár loptu vytlačil mimo brány. V 7.min. sa po prihrávke Machlicu dostal do veľkej šance M.Gurín, ale bránu z blízka prestrelil. V 16.min. vyrobili hostia závar pred našou bránou, no akcia skončila bez zakončenia. V 23.min. strieľal na našu bránu M.Foriška a tesne pred bránou jeho strelu stečoval hosťujúci B.Novák nad bránu. V 28. a v 32.min. zahrávali priame kopy domáci M.Kubisa a J.Filuš, no oba pokusy poslal brankár na rohový kop. V 33.min. sme nedokázali dostať do bezpečia loptu v našej 5-ke a nešťastným zákrokom si ju poslal do vlastnej siete M.Ambra - 0:1. Na tento gól sme už v prvom polčase nedokázali odpovedať a skóre sa tak pred druhým polčasom nezmenilo.

Úvodná šanca druhého polčasu patrila nám, keď po centri M.Kubisu hlavičkoval vedľa J.Beňa. V 53.min. zahral priamy kop nad bránu hosťujúci A.Rybecký. V 55.min. zahrával podobnú situáciu no z veľkej diaľky F.Pekár a jeho strela skončila povedľa žrde v domácej bráne - 0:2. Už o minútu neskôr sa dostali domáci do hry, keď svoju šancu sám pred brankárom premenil J.Beňa - 1:2. Domáci boli od tejto chvíle jednoznačne lepším mužstvom, hra sa vyvíjala prakticky iba na polovici hostí, ktorí sa dostali už iba do jediného zakončenia v 74.minúte. V 61.min. sme vytvorili veľký tlak na bránu súpera, kde sme v rade za sebou zahrávali 4 rohové kopy, no gólovo sme nezakončili. Brankár hostí P.Zabadal si poradil v 66.min. so strelou M.Holáska i v 67.min. s priamym kopom M.Kubisu. O minútu neskôr zakončoval A.Veteška vedľa brány. V 72.min. sa naskytla možnosť pokutového kopu, ktorý odpískal rozhodca po súboji o loptu obrancu s J.Filušom. Z bieleho bodu sa nemýlil J.Beňa - 2:2. V 77.min. centroval J.Beňa a hlavička M.Kubisu skončila nad bránou. V 80.min. zahral priamy kop M.Kubisa takmer do horného rohu brány , no brankár P.Zabadal svoje mužstvo podržal. O dve minúty už nemal šancu uspieť po hlavičke J.Beňu po rohovom kope a tak bol zavŕšený dokonalý obrat gólovým hattrickom - 3:2. Keďže hostia po urážke rozhodcu prišli už v 75.min. o vylúčeného V.Kudláča, zápas sa po treťom góle iba dohrával. Hostia nemali síl a ani futbalovej prevahy na vyrovnanie.

Jozef Beňa odohral v drese Cerovej svoj 70.zápas a dal v ňom po hattricku 72. gól ! Aj táto bilanciu naznačuje kvality hráča, ktorý svojimi gólmi rozhodol o výhre. Na nej však má zásluhy kolektívny výkon v druhom polčase, keď mužstvo nezlomil ani druhý gól v ich sieti a išlo jednoznačne za výhrou. Ani po zle sa vyvíjajúcom priebehu sme svojich fanúšikov nesklamali, nezložili sme zbrane a zápas sme otočili. Čakajú nás posledné dve kolá súťaže, kde sa rozhodne nechystáme opäť svojich fanúšikov sklamať ...