Najlepší výkon v jarnej časti priniesol jednoznačné víťazstvo...

27.05.2012 21:43

27.kolo MO , Nedeľa 27.5.2012 o 17.30 hod.

TJ Smolinské - FK CEROVÁ    0 : 4  (0:2) 

Góly: 66.a 70.min. Jozef BEŇA, 21.min. Marek HOLÁSEK, 2.min. vlastný (Ondrej Žiačik)..

Cerová: Marek Holič - Marek Ochránek (76.Lukáš Varga), Peter Horňák, Peter Nižník, Roman Vanek (K) -

                                   Dávid Zelenka (75.Ivan Štora), Marek Holásek (53.Michal Gurín), Ján Filuš, Marek Kubisa -

                                   Stanislav Malý , Jozef Beňa .

Tréner:  Ján Filuš,    Vedúci mužstva: Anton Veteška.

ŽK: Marek Holič, Marek Holásek.

Rozhodovali: Ján Mindek (Thao Tran Dinh) Delegát ObFZ: Peter Mikuš.

      Po nešťastnej prehre gólom v predposlednej minúte v M.Háji sme cestovali opäť von. V zápase v Smolinskom znova chýbal nemocný M.Pípa a v zostave nahradil L.Vargu M.Ochránek.

      Zápas začal pre naše mužstvo skvele , keď už v 2.min. si stečoval domáci Žiačik center hostí do vlastnej brány. Domáci sa potom snažili o vyrovnanie, no žiadnu šancu si nevypracovali. Postupom času začalo naše mužstvo ovládať hru, držali sme loptu na našich kopačkách a diktovali sme tempo hry. Prichádzali aj šance, no viaceré výrazné a gólové príležitosti zostali nevyužité. V 21.min. našiel J.Beňa úplne nekrytého M.Holáska a jeho strela znamenala navýšenie skóre na 0:2. Tesne pred polčasom "vyrobil" faulom na prenikajúceho Flajžíka M.Holič pokutový kop, no sám následne mužstvo podržal, keď po jeho zákroku ponúknutú šancu na gól domáci nevyužili. V druhom polčase bola ešte spočiatku snaha domácich o zníženie, no lepším mužstvom boli hostia. Naše šance boli zväčša sto percentné a zoči voči samotnému brankárovi, no gólovo sme sa presadili až v 66.min., keď prelobovaním brankára sa predviedol kanonier J.Beňa. Ten v 70.min. skóroval v tejto sezóne aj po 20. krát, keď uzavrel skóre zápasu na 0:4.

      Bodový zisk pre hostí je jednoznačne spravodlivý a naše mužstvo domácich ešte ušetrilo od vysokej prehry. Domáce mužstvo pôsobilo najmä v druhom polčase odovzdane a neškodne. Názor domáceho diváka bol veľavravný, keď uznal že sa naše mužstvo s domácimi hralo ako "mačka s myšou" ...