Nepremenené šance body nepriniesli !

23.09.2012 19:59

Nedeľa, 23.9.2012 , 16.00 h - štadión TJ Kerko Š.Humence

TJ Kerko Š.Humence - FK CEROVÁ    3 : 1  (2:1)

GÓLY: 8.a 14.min. Róbert Búzek, 74.min.Tomáš Velický - 37.min. Martin PÍPA.

CEROVÁ: Marek Holič - Anton Veteška , Roman Vanek (K), Jozef Beňa, Peter Horňák -

                                      Marek Kubisa , Ján Filuš, Dávid Zelenka , Martin Pípa -

                                      Ján Salay (75.Jaroslav Herceg), Marek Holásek .

ŽK: Marek Holásek, Jozef Beňa.

ČK: 61.Dominik Sekáč (po 2 ŽK) - Š.Humence.

Rozhodovali: Ján Lapoš (Štefan Daniš), Delegát ObFZ: Peter Samek.

 

         
     Očakávanie zápasu kola medzi prvými dvoma mužstvami tabuľky začalo nešťastne, keď náš klub prišiel v týždni o člena Výboru Ivana Čerešníka, ktorý zomrel pri tragickej autonehode. Víkendové zápasy sme venovali jeho pamiatke a tak naši hrali celý zápas s čiernymi páskami a pred výkopom sme si uctili jeho pamiatku minútou ticha. Naši chlapci výkonom určite nesklamali, no body sme domu nedoviezli...

     Začali sme dosť nešťastne, keď sme nezachytili prihrávku za obranu na domáceho Matulu a zákrok na neho od J.Beňu bol potrestaný pokutovým kopom. Ten R.Búzek premenil a otvoril tak rýchlo skóre zápasu. Domáci sa tak uvolnili a hrozili našej obrane naďalej. V 14.min. využil center Matulu opäť R.Búzek a hlavičkou k žrdi zvýšil skóre na 2:0. Domáci si ešte vypracovali šance, ktorými mohli úplne rozhodnúť o zápase, ale viac nepremenili. Od tej chvíle sa dostávali k lopte čoraz viac a častejšie naši hráči a ovládli celú hru. Ani polčasová prestávka nič nezmenila na nátlakovom futbale hostí, keď domácich vyslovene do ničoho nepustili. V prvom polčase sme stačili znížiť gólom M.Pípu na 2:1, no najväčšie príležitosti prišli po prestávke. Nepresadil sa však ani J.Salay, ani J.Beňa, či D.Zelenka.... svoju ďalšiu príležitosť už nepremenil ani M.Pípa... Hrdinom zápasu sa stal domáci brankár Fidermák, ktorý svojim výkonom určite predčil svojich spoluhráčov a zachránil domácich od straty bodov. Jeho miestami až zázračnými zákrokmi dokázal našich strelcov umlčať. V čase, keď vyzeralo že je otázkou času, kedy dáme vyrovnávajúci gól udreli prvý krát v druhom polčase domáci a o všetkom rozhodli. Ich prvá strela v druhom polčase bola gólová po úniku T.Velického od polovice ihriska. 

     Domáce mužstvo tak dokázalo potrestať naše chyby, čo sa však nepodarilo našim chlapcom. Príležitostí sme mali na víťazstvo dostatok, no nebol to deň našich strelcov. Výkon, ktorý sme podali bol hodný nášho vysokého postavenia v tabuľke ale góly tomu chýbali. Musíme tak veriť, že v nastávajúcich dvoch domácich zápasoch dokážeme svojich súperov poraziť a využiť domáce prostredie...