Posledný zápas potvrdil naše mužstvo na 4.mieste v konečnej tabuľke.

18.06.2012 13:54

30.kolo MO , Nedeľa 17.6.2012 o 17.30 hod.

FK CEROVÁ - TJ Popudinské Močidlany    4 : 1  (2:0) 

Góly: 31.a 86.min.Jozef BEŇA, 37.min.Marek HOLÁSEK, 70.min.Stanislav MALÝ -

          75.min.Michal Foriška.

Cerová: Marek Holič - Marek Ochránek (65.Peter Machlica), Anton Veteška, Peter Nižník, Roman Vanek (K) -

                                   Dávid Zelenka (70.Ivan Štora), Marek Holásek (75.Michal Gurín), Ján Filuš, Martin Pípa -

                                   Stanislav Malý , Jozef Beňa .

Tréner:  Ján Filuš,    Vedúci mužstva: Patrik Fukna.

ŽK: Marek Holásek .

Rozhodovali: Ján Mindek (Ján Škrinár) Delegát ObFZ: nebol.

  
Po debakli, ktorý sme uštedrili v minulom kole domácemu Čáčovu sme sa dostali na priebežnú štvrtú priečku a tak v poslednom zápase ročníka bolo jasnou úlohou toto miesto obhájiť. K tomu bolo treba vyhrať, čo sa napokon aj podarilo aj napriek tomu, že prišli zmeny v zostave a celý zápas sa hral vo veľkom únavnom horku, na základe čoho nemožno stretnutie hodnotiť ako zápas vo veľkom tempe a kvalite. V našom mužstve po dlhodobo zranenom T.Ráčkovi chýbal zranený M.Kubisa, vykartovaný P.Horňák a odcestovaný L.Varga.

          Ako už bolo vyššie uvedené, počasie neprialo futbalistom na hracej ploche a neznesiteľné horko "nútilo" aktérov zápasu 90 minút v zdraví prežiť. Aj napriek tomu, však mohli diváci vidieť šance na oboch stranách a šesť gólov, z ktorých jeden v sieti domácich nebol uznaný. Celé stretnutie mali v rukách domáci, ktorý otvorili skóre zápasu po pol hodine hry a do šatní odchádzali s dvojgólovým vedením. Hostia sa spočiatku druhého polčasu nevzdávali a ich snaha preskočiť nás v tabuľke v prípade výhry bola zrejmá. Tretí gól v ich sieti však ich snahu utlmil a o rozdelení troch bodov bolo rozhodnuté. Nič na tom nezmenil ani ich "čestný" gól a upravenie skóre na 3:1, ale posledné slovo predsa len patrilo domácim a štvrtým gólom potešil fanúšikov J.Beňa.

          Nesmierne vyrovnaný ročník MO tak pre nás skončil skvelým štvrtým miestom a po tom, čo sme zimovali na 14.mieste sme sa stali druhým najlepším mužstvom jarnej časti (po Oreskom). Oreské s Cerovom na dialku súperilo aj v neoficiálnej súťaži strelcov, keď napokon vedúceho strelca M.Rampáčka (28 gólov) ani po dvoch zásahoch v poslednom zápase J.Beňa nepredbehol. Jeho 27 gólov v drese Cerovej vo 28 zápasoch je skvelým vysvedčením.

—————

Späť