Prebudenie v 2.polčase prinieslo domácu výhru !!!

29.04.2012 21:02

23.kolo MO , Nedeľa 29.4.2012 o 16.00 hod.

FK CEROVÁ - FK Rybky    2 : 1  (0:1) 

Góly: 61.a 83.min. Jozef Beňa - 16.min. Vladimír Obuch.

Cerová: Marek Holič - Peter Horňák, Lukáš Varga, Peter Nižník, Roman Vanek (K) -

                                   Michal Gurín (46.Ján Filuš), Martin Pípa (90.Stanislav Malý), Marek Kubisa,

                                   Dávid Zelenka (78.Marek Ochránek) - Marek Holásek , Jozef Beňa.

Tréner:  Ján Filuš,    Vedúci mužstva: Anton Veteška.

ŽK: Lukáš Varga - R.Šefčík, J.Španka.

Rozhodovali: Ján Lapoš (Jozef Jakubáč) Delegát ObFZ: Miroslav Maca.

     Po výhre v Koválove a pred sériou zápasov na pôde súpera bolo treba doma získať všetky body a výkon domáceho mužstva mal vyzerať tak, aby bol tento cieľ splnený.

     Celý prvý polčas však tomuto cieľu nezodpovedal a domáce mužstvo pôsobilo unaveným a zaspatým dojmom, bez iskry a bez väčšej snahy získať vedenie v zápase ako na strane hostí. Nemožno jednoznačne povedať, že hostia boli futbalovejší či lepším mužstvom v tejto fáze hry, no ich snaha uspieť na našom ihrisku bola patrná a svojim štýlom hry, kedy nenechali domácich kombinovať aj uspeli. Domáci fanúšik bol určite sklamaný po prvom polčase nielen z výsledku 0:1, ale hlavne z predvedenej hry. Rozdielový gól prvého polčasu prišiel v 16.minúte po chybe pred našim pokutovým územím a ponúknutú šancu sám pred brankárom využil V.Obuch.

     Polčasová prestávka mala v tomto prípade svoj význam. Do druhého polčasu nastúpili domáci odhodlaní zvrátiť skóre na svoju stranu a zlepšiť herný prejav. V konečnom dôsledku sa toto aj podarilo a prichádzali na našej strane aj gólové šance. Svoju príležitosť nevyužil M.Kubisa, keď loptu na brvno vytlačil brankár hostí, ktorý svoje mužstvo rovnako podržal pri strele J.Beňu. Práve domáci kanonier po centri M.Kubisu v 61.min. vyrovnal a v 83.min volejom po rohovom kope dostal domácich do vedenia. V závere zápasu sa snažili hostia o vyrovnanie, vypracovali si niekoľko štandartných situácií, no čistú šancu na vyrovnanie nemali.

     Možno tak povedať, že po "zaspatom" prvom polčase sme vybojovali ďalšiu výhru v rade. Mužstvo preukázalo svoju kvalitu a po nevydarenom polčase dokázalo svojou trpezlivosťou a zlepšujúcim sa výkonom uspieť !!!

—————

Späť