Prvá výhra vonku nás dostala na pozíciu lídra !

09.09.2012 00:11

Sobota, 8.9.2012 , 16.00 h - štadión TJ Hlboké

TJ Hlboké - FK CEROVÁ    0 : 3  (0:0)

GÓLY: 63.min. Jozef BEŇA, 84.min. Marek HOLÁSEK, 90.min. Ján SALAY.

CEROVÁ: Marek Holič - Marek Kubisa, Anton Veteška (K), Jozef Beňa, Peter Horňák -

                                      Ján Filuš, Jaroslav Herceg (46.Peter Machlica), Dávid Zelenka,

                                      Martin Pípa - Ján Salay, Marek Holásek (86.Marek Ochránek).

ŽK Cerovej: Marek Holásek.

Rozhodovali: Peter Prelec (Roman Blažek), Delegát ObFZ: Ľuboš Štora.

          Po neúspešných zápasoch v Jablonici a v Smolinskom a po plnom bodovom zisku zo zápasov na domácom ihrisku sme cestovali do Hlbokého s cieľom vyhrať. Tomu bola podriadená taktika a príprava na tento zápas, kedy boli presunuté tréningy aby sme sa prispôsobili sobotnému termínu zápasu. Už v týždni bolo jasné, že do zápasu nenastúpi R.Vanek pre neodkladné rodinné záležitosti, no konečná neúčasť aj L.Vargu s P.Nižníkom (zdravotné problémy) donútili trénera pred týmto zápasom zmeniť takmer celú obranu mužstva. Oproti domácemu zápasu zostal z obrany iba P.Horňák. V samotnom zápase sa však ukázala ako kľúčová stopérska úloha dvojice J.Beňa a A.Veteška, keď pod ich taktovkou sme v druhom polčase nedovolili domácim zmeniť skóre v ich prospech. V útoku tak zostal priestor pre premiéru J.Salaya v základnej zostave Cerovej a ten svoj výkon korunoval tretím gólom mužstva.

          Úvod zápasu patril možno nečakane nášmu mužstvu, keď sme si vypracovali niekoľko sľubných šancí na zakončenie, pár štandartných situácií, no gólovým momentom odmenené neboli. Postupom času sa začali presadzovať domáci hráči, ktorí svoje najväčšie príležitosti tvorili po krajoch ihriska. Ani jeden nebezpečný center však nepremenili gólom, keď ich nedôrazné zakončenia končili v rukách M.Holiča, alebo mimo brány. Na góly sme si tak museli počkať do druhého polčasu. V ňom prišla zmena v striedaní i v rozostavení niektorých hráčov a dôrazná obrana najmä krídelných priestorov niesla svoj úspech. V druhom polčase sme boli aktívnejší, nebezpečnejší a najmä nasadenie v osobných súbojoch nedovolilo domácim uspieť. Prvý gólový moment padol v 63.min. keď zahrával J.Beňa priamy kop takmer zo 40 metrov. Lopta nešťastne pre domáceho brankára pred ním skočila a po jeho chybe sme sa dostali do vedenia.  Po vedúcom góle bola snaha domácich o vyrovnanie, no vážnejšia šanca na ich strane neprišla. O všetkom sme tak rozhodli v 84.min. kedy strelu M.Pípu smerujúcu mimo brány usmernil v nábehu do 16-ky do domácej brány Marek Holásek. Tento pekný moment z našej strany ukončil snahu domácich o vyrovnanie a v nadstavenom čase po ich chybe v rozohrávke sa presadil svojim prvým gólom za Cerovú Ján Salay.

          Získali sme tak prvé body z vonku , vyhrali sme druhý zápas v rade a pred nedeľňajšími zápasmi sme sa dostali do dočasného vedenia v súťaži. Tento úspech zvýšil sebavedomie celého mužstva pred ďalšími zápasmi a tak v ďalšom kole na domácom ihrisku budeme bojovať o tretiu výhru v rade za sebou.