Prvé kroky cerovskej prípravky...

17.06.2011 21:36

FK Cerová pokračuje v ceste do budúcna a myslí na to čo bude s futbalom v obci v ďalších rokoch. Pre tento cieľ je najdôležitejšia práca s mládežou a deťmi. V spolupráci so ZŠ Cerová začal náš klub oslovovať deti so záujmom o futbal. Cieľom tejto snahy je založenie prípravky a ukázať deťom možnosti športového a pohybového využitia voľného času. 

Prvé stretnutie (tréning) detí bolo v piatok  10.6. na našom ihrisku a potešiteľná bola veľká účasť cerovských detí od 5 do 9 rokov a aj ich rodičov. Uverejnené foto je už z tretieho tréningu na ktorom sa zúčastnilo 15 chlapcov a aj dievčat. Trénerskej taktovky sa chytil súčasný tréner dorastu B.Drímal za pomoci Petra Mihályho. Potešiteľný je prístup rodičov, ktorí sa zapojili aktívne do tréningu svojich detí a vypomáhajú pri samotnej činnosti. Dúfame , že tak ako aj p. Čerešník, Chlupík, Tomek aj ďalší budú nápomocný pri prvých krokoch svojich detí k futbalu a prípadne pomôžu trénerovi pri organizácii a vedení tréningov. Prístup rodičov je možno najdôležitejším faktorom pri začiatkoch športovej činnosti detí a tak dúfame, že svoje deti budú v tomto aj naďalej podporovať. Ak tento záujem detí a ich rodičov bude aj naďalej pokračovať založeniu cerovskej prípravky nebude nič stáť v ceste a deti zaregistrované odohrajú aj svoje prvé futbalové zápasy a ich kariéra futbalistu môže začať.

Náš klub urobí všetko potrebné pre to, aby deti mali možnosť rozvíjať svoju osobnosť aj po športovej stránke a práve v našom klube sa z nich stanú futbalisti !!!

Autor: Ľ.Pavlík