Sezóna ukončená vydarenou akciou a výhrou nad HK 36 Skalica !

24.06.2012 22:47

V nedeľu 24.6.2012 sme týždeň po poslednom majstrovskom zápase pripravili pre našich fanúšikov futbalové popoludnie, ktoré malo byť odmenou pre našich divákov za podporu počas celej sezóny, ktorá úspešne skončila celkovým štvrtým miestom v najvyššej súťaži MO.

Naše mužstvo odohralo exhibičné futbalové stretnutie s hokejistami HK 36 Skalica. Tento zápas bol po roku opakovaním podobného stretnutia, kedy naše mužstvo svojmu súperovi podľahlo v záverečnom penaltovom rozstrele. Celá akcia a zápas sa mohli uskutočniť za podpori Žigmunda Pálffyho, ktorý sa stal patrónom tohto dňa a spoluorganizátorom zápasu.

Zápas mal najmä v prvom polčase možno až nečakane vysokú úroveň, kedy hokejisti potvrdili a zúročili svoju fyzickú zdatnosť a pripravenosť po absolvovaní letnej fyzickej prípravy na novú sezónu. Skóre záasu síce otvoril domáci kanonier Jozef Beňa, no kanonier hostí Žigmund Pálffy svojim gólom uzavrel polčasový výsledok na 1:1. Druhý polčas postupom času však patril domácim, kedy svoju prevahu potvrdili aj ďalšími strelenými gólmi. Raz sa ešte presadil z pokutového kopu Jozef Beňa, jedným gólom Roman Vanek a hattrik zaznamenal Stanislav Malý. Za Skalicu upravil skóre krásnou strelou Jurík.

Víťazstvo našich tak bolo zaslúžené, no v tento deň nie natoľko podstatné. Na naše ihrisko si našlo cestu cez 300 divákov, ktorí mali výborný športový zážitok, a určite nebanujú akým spôsobom prežili nedelné popoludnie. Týmto stretnutím sme tak ukončili sezónu 2011/2012 , potešili domácich divákov a snáď aj navnadili na nový ročník MO.

Treba poďakovať aj našim hosťom zo Skalice, že sa svojou účasťou a výkonom na ihrisku podielali na úspechu tejto akcie a potešil aj príslub do budúcna, že sa súboj FK Cerová - HK 36 Skalica stane tradíciou !

FK CEROVÁ - HK 36 SKALICA    6 : 2  (1:1)

Góly: 58.,65.a 69.min. Stanislav MALÝ, 8.a 55.min. Jozef BEŇA (druhý z pok.kopu), 81.min.Roman VANEK -

16.min. Žigmund PÁLFFY, 79.min. JURÍK.

Za Cerovú nastúpili: Holič - Horňák, Veteška, Malý, Ochránek, Pípa, Štora, Vanek, Machlica, Filuš,

Nižník, Varga, Beňa, Holásek, Gurín, Zelenka.

Za Skalicu nastúpili: Tolla - Školiak, Pálffy, Konečný, Jaborník, Višňovský, Kutálek, Klejna, Vyrúbalík,