Štyri góly v Sekuliach priniesli výhru !!!

24.03.2013 23:03

Nedeľa, 24.3.2013 , 15.00 h - štadión v Sekuliach

FC Hoteling Sekule - FK CEROVÁ 2 : 4 (1:2)

 

Góly: 45.+Adam Trajlínek, 77.Ľudovít Barkóci - 8.Ivan KONÍČEK, 17.Marek KUBISA, 46.Peter HORŇÁK, 72. Ján SALAY.

 

CEROVÁ: Marek Holič - Anton Veteška , Roman Vanek (K), Peter Nižník, Peter Machlica -

Marek Kubisa , Ján Filuš, Martin Pípa, Peter Horňák (77.Michal Gurín) -

Ján Salay (87.Peter Kuchta), Ivan Koníček (62.Jozef Joniak).

ŽK: Martin Pípa.

Rozhodovali: Milan Hurbánek (Thao Tran Dinh), Delegát ObFZ: Juraj Černek.

 

          Po domácej výhre v derby zápase sme na druhý zápas na ihrisku súpera odcestovali do Sekúl, ktoré sa v posledných kolách preťahujú s Dubovcami o poslednú priečku v priebežnej tabuľke. Mužstvu stále chýbal potrestaný strelec J.Beňa a zo zápasu s Jablonicou si odniesol zranenie D.Badáň, ktorý tak na tento duel tak isto neodcestoval.

          O priebehu zápasu a v konečnom dôsledku aj o výsledku rozhodli úvody oboch polčasov, ktoré výborne vyšli nášmu mužstvu. Ten úvodný polčas začal našim gólovým momentom už v 8.minúte, keď prienik aktívne hrajúceho Salaya náš útočník premenil v nebežpečnú strelu, ktorý domáci brankár vyrazil pred úplne voľného I.Koníčka. Ten si poľahky otvoril gólový účet v drese Cerovej - 0:1. Boli sme aj v ďalších minutách aktívny a skórovať sa nám podarilo aj druhý krát. Priamy kop zahrával M.Kubisa, jeho strela vo vzduchu zaplachtila , brankár ju nedokázal skrotit a pomedzi nohy mu skončila v sieti - 0:2. Domáci sa pomaly otriasli z priebežného stavu a snažili sa hru vyrovnať, no do gólových príležitostí sa nedostávali. Naopak tú najväčšiu v prvom polčase mal J.Salay, keď sa rútil sám na domáceho brankára, no zakončiť mu nedovolil vracajúci sa obranca. V čase, keď hlavný rozhodca nadstavoval čas pred koncom polčasu, sme dovolili domácim dostať loptu do našej 16-ky, tá sa viac krát odrazila, domácim sa podarilo nepresne zakončiť, no zabudnutý Adam Trajlínek osamotený pri zadnej žrdi pohodlne dorazil loptu do siete - 1:2.

          Gól do šatne naše mužstvo nepoznačil a prakticky hneď po úvodnom hvizde druhého polčasu sme gólovo odpovedali. Z krídelných priestorov odcentroval loptu do 16-ky domácich M.Kubisa, domáca obrana ju odrazila, no úplne voľný P.Horňák ju "napálil" do siete L.Kleinedlera - 1:3. Zobrali sme tak domácim vietor z plachiet, ktorí nastúpili do druhého polčasu z odhodlaním vyrovnať. Za tohto stavu sa 15 minút hra odvíjala hlavne medzi 16-kami, pričom strely, ktoré domáci vyslali na nášho brankára M.Holič bez väčších problémov kryl. V 72.minúte dostal svoju druhú šancu v zápase v samostatnom úniku J.Salay a tentokrát sa nemýlil. Vybehnutého brankára preloboval a zvýšil tak na 1:4. O päť minút domáci gólom ešte svoje nádeje na bodový zisk oživili, no nakoniec to bol posledný gólový moment zápasu. Center z pravej strany na zadnú žrď hlavičkou zakončil úspešne Ľ.Barkóci.

          V tomto zápase body spravodlivo cestovali na Cerovú. Počas celého zápasu sme mali hlavne gólovo na vrch a v podstane celý zápas sme viedli rozdielom dvoch gólov. Na gól do šatne sme v priebehu minúty (nepočítame polčasovú prestávku) dokázali odpovedať a nepustili sme domácich do vážnych príležitostí. Hrali sme aktívne smerom dopredu a zodpovedne do zadu. Mužstvo dokázalo neraz zabojovať jeden za druhého a potvrdilo , že v úvode jarnej časti sme doposiaľ dokázali nadviazať na úspešnú jeseň... Treba to však potvrdiť v ďalších zápasoch !