V Brodskom sme body nevybojovali !

29.03.2015 20:22

Nedeľa, 29.3.2015 o 15.00 h - štadión v Brodskom.

TJ Baník Brodské - FK CEROVÁ       2 : 1   (1:1)

Góly: 16. (11m) a 80.min. Martin Bartal - 22.min. Jozef BEŇA.

 

Cerová:  Peter Petráš - Peter Machlica, Jozef Holič, Marek Holič, Peter Horňák -

                                      Marek Kubisa ,Peter Kuchta, Martin Pípa, Ján Filuš,

                                      Marek Holásek  - Jozef Beňa (K).

Žltá karta: Peter Horňák, Marek Holásek.

Rozhodca: Ľubomír Ďurica (Štefan Daniš), Delegát ObFZ: Radovan Valla.

 

          Do Brodského sme po Kopčanoch cestovali druhý krát za sebou na ihrisko súpera. Oproti poslednej zostave sa vrátil po nemoci P.Kuchta, naopak sa ani na lavičke neobjavili J.Herceg a nemocný P.Suchý. Tu sa prejavuje náš príliž úzky káder, keď po dlhodobej neúčasti zranených R.Vaneka a M.Gurína nemajú potrebný záujem ani ďalší mladí hráči z "B" mužstva, s ktorými v jarnej časti počítame. Tento fakt narúša naše možnosti s prípadnými zmenami v zostave aj počas stretnutia. Aj toto zrejme ovplyvní naše konanie ohľadom budúcnosti zloženia kádra a bude treba na to reagovať.

         Stretnutie v Brodskom bolo vyrovnané a napokon rozhodla potrestaná chyba, na ktorú už sme nestačili gólovo zareagovať. V prvom polčase mali hostia miernu streleckú prevahu, no gólovo sa výraznejšie nepresadili. Prvú šancu mal v 12.min. náš P.Kuchta, keď sa ocitol sám pred brankárom, ktorý jeho zakončenie zneškodnil. V 15.min. nastrelil po priamom kope domáci M.Bartal brvno, no o minútu neskôr už ponúkol rozhodca Ďurica po údajnom faule v 16-ke domácim pokutový kop. M.Bartal sa už nemýlil a dostal domácich do vedenia - 1:0. Naše mužstvo sa snažilo o kombinačný futbal, čo prinieslo svoje ovocie v 22.minúte. Po kolmej prihrávke J.Filuša sa presadil J.Beňa a svojou strelou za pomoci ľavej žrde vyrovnal - 1:1.  V 35.min. domáci hráč hlavičkoval po rohu tesne nad bránu, no bola posledná vážna šanca v prvom polčase.

          Vyrovnaný priebeh bol aj v druhom polčase a vyrovnaný bol aj počet strieľ na obe brány. Úvodnú šancu mal v 58.min. D.Gál, keď sa ocitol sám pred brankárom Petrášom, no ten včasným vybehnutím zabránil gólu. V 62.min. zahrával na zadnú tyč priamy kop J.Filuš a tesne pred brankárom tečoval loptu hlavou J.Beňa. Lopta však skončila vedľa brány. Hra sa vyvíjala iba medzi 16-kami a k prvému zakončeniu do priestoru brány prišlo v druhom polčase až v 76.min. V 80.min. prišla šanca domácich, ktorú zmaril Petráš domácemu D.Gálovi, no následne sme nedôrazne nedostali loptu do bezpečia a M.Bartal ju poslal strelou k žrdi do siete - 2:1.  Naše mužstvo sa snažilo o prípadné vyrovnanie, no už sa tak nestalo. Najväčšiu možnosť mal v 88.min. po peknom cetri M.Holáska P.Kuchta, ktorý sám pred brankárom prebral loptu, no jeho snaha o prelobovanie domáceho brankára nevyšla. Domáci tak svoju výhru uhájili a naše mužstvo odcháza bez bodu...

          V tomto zápase sme prišli o dvoch hráčov pred ďalším duelom vďaka piatej žltej karte a v situácii v ktorej sa nachádzame je pre nás úloha daná: treba dať dohromady káder na domáci zápas tak, aby sme doma uspeli, nahradili vykartovaných a zdvihli naše sebavedomie pred ďalšími duelmi v súťaži. Jozef Beňa odohral v drese Cerovej svoj 90. zápas a v tomto stretnutí dal zároveň svoj 99.gól. Veríme, že stý gól nášho kanoniera dopomôže Cerovej k ďalšej domácej výhre už v najbližšom zápase. Svoj 40. zápas  odohral v drese Cerovej Peter Kuchta.