V Oreskom sme bezgólovú remízu neudržali !

10.03.2013 18:40

16.kolo MO, Nedeľa, 10.3.2013 , 14.30 h - štadión FK Oreské

FK Oreské - FK CEROVÁ 1 : 0 (0:0)

Góly: 89.min. Andrej Ferík.

CEROVÁ: Marek Holič - Anton Veteška , Roman Vanek (K), Peter Nižník, Peter Machlica -

                                      Denis Badáň (68.M.Gurín), Ján Filuš, Martin Pípa, Ján Salay -

                                      Jozef Beňa, Ivan Koníček.

ŽK: Martin Pípa.

ČK: 90.min. Jozef Beňa

Rozhodovali: Ján Lapoš (Miroslav Mikúš), Delegát ObFZ: Ľuboš Štora.

 

 

          Prvé jarné kolo začalo po dlhých rokoch na čas podľa rozlosovania a počasie bolo pre toto ročné obdobie naozaj futbalové. Ihrisko bolo pripravené aj keď výrazne nerovný terén bol po zimnom období asi očakávaný. Problémom tak pre obe mužstvá bola hra po zemi, no výraznejšie si s tým lepšie poradilo domáce mužstvo. V našej zostave prišlo oproti jesennej časti k viacerým zmenám. Na kraji obrany sa udomácnil P.Machlica, pričom pre karty zasa chýbal P.Horňák. Na kraji zálohy sa prvý krát objavil v základnej zostave 17 ročný dorastenec D.Badáň a svojim výkonom nesklamal. V útoku za naše farby nastúpil po prvý krát I.Koníček. Mužstvu určite chýbajú zrušené prípravné zápasy nízky počet tréningov na tráve, čo spôsobila dlhá zima a tak začiatok súťaže nás nezastihol možno v najlepšej pohode. Nastupovali sme na pôde lídra, ktorý svoju jedinú prehru zaznamenal v prvom kole práve na Cerovej. Zároveň to bol súboj dvoch najlepších strelcov súťaže....no nepresadili sa.

          Domáci nastúpili do zápasu o poznanie aktívnejšie, keď v prvej minúte vyprášil rukavice M.Holiča S.Starych. Podobne sa predstavil v 6.min. M.Rampáček. Oreské bolo vlastne počas celého stretnutia aktívnejšie, futbalovejšie, no najmä v prvom polčase sme úplne čisté šance pred našim brankárom nepripustili. Zodpovedne pracovala naša obranná hra a čakali sme na chyby súpera. Naše možnosti prichádzali najmä zo štandartných situácií, ale treba povedať že priamu strelu na domácu bránu sme počas celého zápasu neposlali !!! V prvom polčase mal v závere svoju prvú veľkú šancu domáci A.Ferík, keď jeho hlavičku vychytal M.Holič.

          V úvode druhého polčasu mal veľkú príležitosť nabiehajúci A.Baláž, no z blízka prekopol našu bránu. V 55.min. sa dostával do veľkej šance hostí po prvý krát Jozef Beňa, ale v poslednej chvíli mu v 5-ke vykopol loptu domáci obranca. O dve minúty na to peknou strelou netrafil našu bránu P.Kliment. V 64.min. sa po krídelnej akcii dostal do šance nabiehajúci M.Rampáček, ale ani on bránu netrafil. V 68.min. domáci dokonca skórovali, ale postranný rozhodca gól neuznal pre jasné postavenie mimo hry strelca L.Šedivého. Hosťujúce mužstvo pohrozilo naposledy v 73.min. keď peknou strelou prekopol domácu bránu J.Filuš. Napokon prišla 89.minúta, lopta za obranu od M.Rampáčka a ťažkou hlavičkou A.Ferík nešťastne preloboval brankára M.Holiča - 1:0. Ten túto situáciu už nemal ako vyriešiť. Na výsledku už v nadstavených dvoch minútach nezostal čas a tak aktívny domáci napokon svoj zápas vyhrali!

 

     Hlavný rozhodca odpískal vydarený zápas, nemožno povedať že by svojimi výrokmi vedome preferoval niektoré mužstvo a ničím radikálnym zápas neovplyvnil. Bol to určite aj pre neho ťažký zápas a treba povedať že do 90.minúty ho zvládol. Po konečnom hvizde však urobil zásadnú chybu, keď si prisvojil komentár J.Beňu k vlastnému spoluhráčovi a nespravodlivo ho vylúčil. Na neho a vlastne ani na vlastného spoluhráča urážka neprišla a predsa bude náš kanonier disciplinárne riešený za obdržanú ČK a urážku rozhodcu !!! Veríme že zvíťazí zdraví rozum a nepríde trest, ktorý by bol nezmyselným potrestaním klubu do ďalších bojov !

—————

Späť