V Stražoch remíza po vlastnom góle v nadstavenom čase.

11.11.2012 17:06

Nedeľa, 11.11.2012 , 10.00 h - štadión TJ Spartak Straže

Spartak Straže - FK CEROVÁ    1 : 1  (0:1)

Góly: 90.+min. vlastný (Roman Vanek) - 20.min. Marek HOLÁSEK.

CEROVÁ: Marek Holič - Anton Veteška , Roman Vanek (K), Peter Nižník, Peter Horňák -

                                      Michal Gurín, Ján Filuš, Tomáš Ráček, Martin Pípa - Jozef Beňa,

                                      Marek Holásek (90.Peter Machlica).

ŽK: Peter Horňák, Anton Veteška.

Rozhodovali: Ján Vachula (Ján Lapoš, Branislav Polakovič), Delegát ObFZ: Peter Mikuš.

 

         Po nie veľmi vydarených výkonoch v predošlích zápasoch (aj keď doma sme vyhrali) sme odchádzali do Straží s cieľom predviesť taký výkon, ktorý by viedol k zisku bodov. Straže doteraz doma neprehrali , pričom vo dvoch zápasoch stratili body po remízach. Pred zápasom sa ukázalo, že nám nepomôžu D.Zelenka a J.Herceg, ktorí do Straží nevycestovali a popri zranených M.Kubisovi a J.Salayovi to boli nepríjemné straty v zostave. Do základu sa tak po prvý krát po zranení dostal T.Ráček a svojim výkonom určite nesklamal.

         V úvode zápasu sme boli aktívnejším mužstvom a aj keď nám to dlho nevydržalo, dokázali sme našu aktivitu korunovať vedúcim gólom. V 20.min. sa po výbornej prihrávke za obranu od J.Filuša presadil medzi obrancom a brankárom M.Holásek - 0:1. Aktivitu smerom k našej bráne domáci začali stupňovať , mali viacej z hry a prichádzali aj ich gólové šance. Do prvého polčasu sa však strelecky nepresadili , keď nedokázali premeniť čisté šance po našich zaváhaniach. Druhý polčas sa viedol v podobnom duchu, domáci ovládli hru, no naše mužstvo pozorným bránením nepúšťalo Straže do gólových šancí. Hra sa tak vyvíjala medzi polovicou ihriska a našou 16-kou. Veľká príležitosť pre domácich prišla pri nariadenom pokutovom kope po fauke P.Horňáka, no pokus R.Létala výborným zákrokom zneškodnil M.Holič. Postupom času prichádzali ďalšie domáce šance, no M.Holič mal v tomto zápase svoj deň a našich viac krát výrazne podržal. Naše mužstvo sa k záveru dostávalo do dobrých brejkových príležitostí, ale ani jednu sme nedokázali premeniť na gólovú šancu. Prípadný druhý gól by o všetkom rozhodol. V nastavenom čase hry a vo velkom tlaku domácich nastala skrumáž pred našou bránou a v snahe odkopnúť loptu smerujúcu za našu obranu poslal oblúčikom za chrbát brankára Holiča nešťastným zázrakom R.Vanek - 1:1.

         V tomto zápase to vyzeralo, že naše mužstvo si na svoju stranu prikloní povestné šťastie. Domáci nedokázali nášho brankára prekonať a možno povedať že v ich zakončení mali veľkú smolu. V závere zápasu sme však mali smolu my a vlastný gól v nadstavenom čase len znamenal asi spravodlivú delbu bodov. Vypracované nepremenené šance zápasy nerozhodujú a naši útočníci z predošlích zápasov by o tom vedeli rozprávať. Udržať čisté konto v Stražoch je problémom aj napriek inkasovanému gólu z vlastnej kopačky a v nadstavenom čase je pre nás remíza prijateľná.