V susedskom derby zápase zostali všetky body na Cerovej !!!

17.03.2013 18:46

17.kolo MO, Nedeľa, 17.3.2013 , 15.00 h - štadión FK Cerová

FK CEROVÁ - TJ Tatran Jablonica     2 : 0 (1:0)

Góly: 43.min. Ján SALAY, 46.min. Michal GURÍN.

CEROVÁ: Marek Holič - Anton Veteška , Roman Vanek (K), Peter Nižník, Peter Machlica -

                                      Denis Badáň (46.M.Gurín), Ján Filuš, Martin Pípa, Marek Kubisa -

                                      Ján Salay, Ivan Koníček (89.Peter Horňák).

ŽK: Ivan Koníček - Dávid Domes, Martin Búran.

Rozhodovali: Rastislav Španka (Ľubomír Ďurica), Delegát ObFZ: Marián Bašnár.

 

 

          Po nešťastnej prehre gólom v poslednej minúte v Oreskom sme sa po prvý krát predstavili na domácom ihrisku. A zápas to bol hneď prestížny, keď sme v susedskom derby privítali Jablonicu. Domáci tréner nemohol počítať s najlepším strelcom súťaže, ktorý je v treste a stále so zraneným T.Ráčkom. Do zápasu nezasiahol ani J.Herceg. Naopak po dlhej nemoci sa vrátil do základnej zostavy M.Kubisa, ktorý si tak zahral proti svojmu materskému klubu, tak ako aj D.Badáň.

          Celý zápas sa hral za výrazného miestami až nárazového vetra, čo kvalitu zápasu poznačilo. Naše mužstvo malo v prvom polčase výhodu hry v smere vetra a tak jednoznačná snaha bola o streľbu a otvorenie skóre. Od začiatku sme boli aktívnejší a nebezpečnejší. Prvé šance patrili veľmi aktívnemu J.Salayovi, ktorý už v 2.min. svojou strelou preveril brankára Komorníka a o minútu neskôr vo veľkej šanci nastrelil brániaceho hráča. V 21.min. zahrával priamy kop J.Filuš, no jeho strela skončila nad bránou. Potom sa hralo zväčša medzi 16-kami, kde sme boli síce aktívnejší, ale málo nebezpečný a 20 minút sme bránu hostí neohrozili. V 36.min. zahrávali hostia priamy kop z kraja, loptu dostali do 16-ky, no nedokázali nebezpečne zakončiť. V 43.min. dostal chrbtom stojaci od brány hostí J.Salay prihrávku od J.Filuša, efektne sa cez obrancu uvolnil a sám pred brankárom strelou k žrdi otvoril skóre a stanovil tak polčasový výsledok 1:0.

          Domáce mužstvo malo skvelý úvod druhého polčasu. Po spolupráci útočnej dvojice Koníček-Salay sa dostal k lopte voľný M.Gurín a ten po svojom prvom dotyku s loptou zvýšil vedenie Cerovej na 2:0. Svoju šancu na gól mali aj hostia, keď v 48.min. strelu Chodúra tečoval R.Vanek a lopta iba tesne minula opustenú domácu tyčku. V 60.min. zahrávali hostia rohový kop a domáca obrana nechala úplne voľného R.Nestarca spracovať si loptu, no jeho strelu vyrazil M.Holič. V 77.min. rozohral hosťujúci Martin Búran priamy kop z kraja ihriska pomocou vetra na domácu bránu, ale M.Holič bol na svojom mieste a loptu vyrazil na roh. O minútu neskôr sa dostali domáci do rýchleho brejku, kde sa ocitol sám pred brankárom I.Koníček, no jeho strelu brankár Komorník kryl. Podobnú možnosť mal I.Koníček aj v 84.min., no opäť sám pred hosťujúcom brankárom nedôrazne zakončil.

          Domáce víťazstvo je zaslúžené, boli sme aktívnejší a nebezpečnejší a hlavne sme využili tie najdôležitejšie príležitosti. Mužstvo si svojou bojovnosťou išlo naproti výhre a tak dôležité tri body zostali doma.

—————

Späť