FK CEROVÁ - FK Borský Svätý Jur          2 : 2  (0:2)

Góly: 62.a 72.min. Martin PÍPA - 4.min. Alexander Maxian, 34.min. Peter Hrúz.

CEROVÁ:  Peter Petráš - Michal Kubisa, Pavol Nosko, Marek Holič , Peter Horňák -

Jaroslav Herceg (46. Ján Filuš), Stanislav Šimek , Marek Kubisa,

Martin Pípa, Peter Kuchta (46. Anton Veteška) - Jozef Beňa (K).

Žlté karty: Pavol Nosko.

Rozhodovali: Ľubomír Ďurica (Pavol Dzindzik), Delegát ObFZ: nebol.

Diváci, ktorí prišli na tento zápas, videli výborný futbal. Pre nestranného a nezaujatého diváka, to bol zápas plný vzrušenia, zvratov, gólových šancí, emócií a futbalovosti. To čo musí tešiť domáceho fanúšika je fakt, že naše mužstvo v druhom polčase viac ako pol hodinu nepustilo celok z druhej priečky tabuľky vôbec do hry, vypracovalo si výborné šance a dokázalo vyrovnať dvojgólové manko. K víťaznému gólu chýbalo šťastie, či väčšia chladnokrvnosť pri zakončení niektorých šancí. Náš súper začal stretnutie vo vysokom tempe, čo nám robilo značné problémy v medzihre a robili sme chyby. Tú prvú hostia premenili už v 4.min., keš sme dali D.Strapkovi veľa priestoru na gólovú prihrávku medzi dvoch obrancov a svoju príležitosť využil A.Maxian - 0:1. Už o dve minúty mal šancu na presnejšie zakončenie M.Ťažký, no jeho hlavička skončila v rukách P.Petráša. Naše mužstvo zvýšilo aktivitu a dostávalo sa aj do zakončenia. V 15.min. centroval M.Kubisa do 5-ky a loptu  tesne nad vlastnú bránu poslal obranca hostí. V 23.min. zahrával priamy kop J.Beňa. Lopta z jeho kopačky dopadla na pravú žrď a tesne povedľa ľavej žrde skončila v aute. V 25.min. vyrazil brankár hostí nad bránu priamy kop M.Kubisu. V 34.min. hostia zahrali rohový kop na prednú tyč, kde loptu usmernil do brány P.Hrúz - 0:2. Hostia boli v prvej časti hry efektívny a vytvorili si sľubný základ na zisk troch bodov.

Strely v 1.polčase:    na bránu:     mimo:                  Rohové kopy v 1.polčase:

Cerová:             3                3                                Cerová:             3

B.Sv.Jur:             3                3                           Bor.Sv.Jur:             6

O tom, že hostia tento zápas nevyhrali rozhodol možno už v 50.min. hosťujúci M.Ťažký, ktorý si vytvoril gólovú príležitosť, no sám pred brankárom P.Petrášom netrafil bránu. Od tohto momentu patrilo ihrisko hlavne domácemu mužstvu. Hostia ešte pár krát ohrozili našu bránu a to najmä rohovými kopmi, no ich hra sa obmedzila iba na nakopávanie smerom k útočníkovi. Ich hra však bola dôsledkom zlepšenej aktivity domácich, ktorí boli bojovnejší a hlavne futbalovejší. Prvým impulzom boli polčasové zmeny  v zostave a zmena rozostavenia. Dostávali sme sa častejšie do zakončenia a prichádzali gólové šance. Hneď tú prvú sme v 62.min. využili na zníženie stavu. Postupná akcia od našej obrany pokračovala cez narážačku M.Pípu s J.Beňom a strela M.Pípu pod brvno už bola gólová - 1:2. V ďalších minútach stúpala naša aktivita a pribúdali štandartné situácie, hlavne rohové kopy. V 71.min. sa ocitol v šanci P.Nosko, no v 5-ke hostí zachránil brankár L.Kleinedler. Z následného rohového kopu zahraného M.Kubisom sa opäť presadil M.Pípa, keď hlavičkou k tyčke vyrovnal skóre zápasu - 2:2. V 76.min. pustil umne popod nohy loptu za seba J.Filuš a dostal tak do gólovej šance J.Beňu. Toho vychytal vybehnutý brankár hostí a dorážka J.Filuša už skončila vysoko nad bránou. V 79.min. sa dostal po peknej akcii J.Filuša a M.Kubisu do veľkej príležitosti S.Šimek, no ani pred prázdnou bránou sám nedokázal gólovo zakončiť. Chýbal dôraz a hostí zachránil dobiehajúci obranca. V 82.min. zahrával priamy kop J.Beňa, no lopta skončila tesne nad bránou. V 90.min. hlavičkoval M.Holič po rohovom kope tesne nad bránu. V nadstavenom čase si nabehol v 5-ke hostí do gólovej príležitosti J.Beňa a jeho "bomba" zatriasla ľavou žrďou brány hostí...

V tomto zápase sme si zaslúžili vyhrať..aspoň za aktivitu a neprestávajúcu bojovnosť aj za nepriaznivého stavu. Bolo len škoda, že sme museli doháňať gólové manko po našich chybách a efektivite hostí z prvého polčasu. B.Sv.Jur je dobré mužstvo s niekoľkými individualitami vo svojom strede. Je škoda, že náš výkon v druhom polčase neviedol aj k víťaznému gólu, čo by znamenalo cennú výhru s kvalitným súperom. Nič sa však v útočnej fáze nedá našim vytýkať a k výhre chýbalo šťastie. Následuje o týždeň zápas na pôde jednoznačného lídra a náš výkon dáva nádej aj na ďalšie úspechy...

Cerová:             7                3                                Cerová:             7

B.Sv.Jur:             3                1                           Bor.Sv.Jur:            4

Peter Kuchta odohral v drese Cerovej 50.zápas, Michal Kubisa odohral v drese Cerovej 30.zápas , Pavol Nosko odohral v drese Cerovej 20.zápas