Zlepšenie v duhom polčase stačilo na povinné domáce víťaztvo !!!

02.09.2012 20:42

Nedeľa, 2.9.2012 , 16.30 h - štadión FK Cerová

FK CEROVÁ - TJ Baník Brodské    3 : 2  (1:2)

GÓLY: 23.min. Jozef BEŇA, 62.min.vlastný (M.Knap), 71.min.Marek KUBISA -

            14.min.Peter Šebesta, 29.min.Michal Knap.

CEROVÁ: Marek Holič - Lukáš Varga (46.Anton Veteška), Peter Nižník, Roman Vanek (K), Peter Horňák -

                                      Marek Kubisa, Ján Filuš , Dávid Zelenka (86.Peter Machlica), Martin Pípa -

                                      Jozef Beňa, Marek Holásek (71.Jaroslav Herceg).

ŽK Cerovej: Marek Holásek.

ČK: 85.min. Gabriel Trubiroha (Brodské) - po druhej ŽK

Rozhodovali: Ján Lapoš (Miroslav Mikúš), Delegát ObFZ: nebol delegovaný.

          Po ďalšom neúspešnom zápase na ihrisku súpera sme na domácom ihrisku nastupovali konečne takmer v ideálnom zložení. Trénerovi chýbali iba odcestovaný T.Jurík a nemocný M.Gurín. Náš výkon v úvode zápasu bol však vlažný a miestami aj nezodpovedný, keď sme si sami skomplikovali cestu za výhrou.

          Naša prvá strela na brankára hostí bola v 23.min. pričom bola gólová. Náš úvodný gól však znamenal len vyrovnanie, keďže sa hostia presadili už v 14.minúte. Až príliž veľa možností mali hostia na zakončenie a množili sa aj štandartné situácie v okolí našej brány. Nepresné prihrávky , vlažné nasadenie našich hráčov a málo agresívne bránenie nestačilo na prehratie súpera, ktorý svoj dobrý prvý polčas zakončil výhrou 1:2. Druhý gól v našej sieti padol po nešťastnom, teči od Romana Vaneka, pričom lopta skončila na opačnej strane než očakával brankár M.Holič.

          Polčasová prestávka prišla našim vhod a po nej nastúpilo mužstvo s odhodlaním napraviť pokazený prvý polčas a zápasové skóre otočiť. Zlepšila sa celá hra mužstva, nasadenie a pribúdali nebezpečné situácie pred bránou hostí. Hostia sa počas celého druhého polčasu nedostali do žiadneho nebezpečného zakončenia a pred našu bránu sa dostali až v záverečnej snahe o vyrovnanie v nadstavenom čase. Snaha domácich niesla ovocie najprv v 62.min. keď po závare v 16-ke hostí si nasmeroval loptu do vlastnej brány Michal Knap. O 9 minút neskôr sa po prvý krát v drese Cerovej presadil M.Kubisa, keď úspešne preloboval vybehnutého brankára Hrdličku. O všetkom mohlo byť dopredu rozhodnuté  v 83.min. keď po faule na J.Beňu sme zahrávali pokutový kop. Sám faulovaný hráč však brankára Hrdličku neprekonal. Vážne následky nepremenený pokutový kop nemal a skóre zápasu sa už do konca nemenilo.

          Povinné tri body tak zostali opäť doma a ďalšia šanca na bodový zisk bude o 6 dní v Hlbokom. Tam môže odohrať svoj 100.zápas za Cerovú Peter Nižník. Dnes odohral svoj 20.zápas hrajúci tréner Ján Filuš!

—————

Späť