Brodské otočili skóre a prerušilo našu sériu neporaziteľnosti !

TJ Baník Brodské - FK CEROVÁ       2 : 1   (1:1)

góly:  38.min. Andrej Kompuš, 87.min. Peter Šebesta - 19.min. Jozef BEŇA (11m)

Cerová: Marek Holič -  Peter Machlica (81.Lukáš Khúla) , Roman Vanek (K), Jozef Beňa ,

Marek Holásek ,  Denis Badáň (67.Ján Salay)  -

Ivan Koníček, Marek Kubisa.

Žlté karty: Peter Machlica, Peter Horňák.

Rozhodovali: Peter Prelec (Pavol Mráz), Delegát ObFZ: Ľuboš Štora.

K tomuto zápasu sme cestovali ako doteraz na jar neporazení a určite s cieľom túto štatistiku predĺžiť. Tréner má k dispozícii na jar široký káder, čo využil na zmeny v tradičnej zostave, keď dostali príležitosť najmä mladý hráči. Do základu tak nastúpili P.Kuchta, D.Badáň a do obrany sa vrátil P.Machlica. Zmeny v zostave boli aj vynútené, keď hlavne v obrane nemohli nastúpiť T.Ráček a M.Ambra.

V prvom polčase sme predvádzali výkon, s ktorým bola spokojnosť. Boli sme lepším mužstvom a hlavne pred bránou nebezpečnejším. Ťažili sme z rychlého prechodu do útoku, vynútili sme si viacero štandartných situácií a zaslúžene sme v zápase viedli. Už v 6.min. po rohu M.Kubisu netrafil ideálne hlavou loptu D.Badáň. Po ďalšom rohu v 10.min. úplne voľný I.Koníček hlavičkoval nad bránu. V 13.min. poslal prvú strelu domácich M.Bartal, ale M.Holiča neprekvapil. V 14.min. sa dostal do sľubnej šance z ľavej strany P.Kuchta, no jeho nedôrazné zakončenie skončilo vedľa brány. V 17.min. odpískal rozhodca pokutový kop po faule na M.Kubisu, ktorý J.Beňa bezpečne premenil - 0:1. V 31.min. zahrával z veľkej diaľky prudkou strelou priamy kop R.Vanek, no brankár Hrdlička na dva krát loptu chytil. V 38.min. po rohovom kope domácich nečakane vyrovnal stav stretnutia A.Kompuš, po krásnej strele asi z 20 metrov pod brvno brány M.Holiča - 1:1. Tesne pred polčasom mal veľkú možnosť domáci J.Valachovič, ktorý po rohu hlavičkoval vedľa brány.

V druhol polčase naše mužstvo sklamalo. Ich výkon bol ustráchaný v súbojoch , s veľkými nepresnosťami i chybami hlavne pred svojou bránou. Nedokázali sme vo viacerých situáciách podržať loptu na polovici súpera, kde bol často osamotený I.Koníček. Naše črtajúce sa príležitosti končili ofsaidom, či nepresnou prihrávkou. Dve strely (iba jedna do priestoru brány) v druhom polčase boli málo. V tejto časti hry sme sa nepresadili a iba sme čelili domácim šanciam, ktorí sa do nich dostávali najmä po našich nepochopiteľných chybách. Už v 59.min. mal asi tú najväčšiu G.Trubiroha. Sám nikým nekrytý na našej 5-ke so spracovanou loptou nevyužil pohyb nášho brankára do strany a odkrytú časť brány nepochopiteľne netrafil. V 65.min. stečoval mimo bránu svojim zákrokom R.Vanek strelu P.Šebestu. V 68.min. mali domáci ďalšiu veľkú šancu v ktorej sa opäť nepresadili strelecky, keď z hranice 16-ky prekopli bránu. Nasledoval však pokutový kop po faule R.Vaneka pri tejto strele. Zaskvel sa ale brankár M.Holič, ktorý vystihol strelu P.Šebestu a podržal svoje mužstvo pri čistej šanci ! V 71.min. sme opäť po zlej obrannej hre dovolili domácim možnosť gólového zakončenia. Dvaja úplne voľný hráči v 16-ke po domácom centri nevyužili šancu na skórovanie, keď útočiaci hráč prekopol bránu. V 80.min. opäť M.Holič na bránkovej čiare zneškodnil hlavičku domáceho útočníka. V 82.min. prišlo zakončenie aj na druhej strane, keď strelu M.Kubisu vyrazil Hrdlička na roh. Po našej štandartke však prišiel gól na druhej strane. Po rohu sme nedokázali dostať loptu opäť do domácej 16-ky, stratili sme ju a pykali z brejku domácich. Po veľkej netaktickej chybe pri bránení v strede ihriska sme pustili P.Šebestu do nájazdu na osamoteného brankára M.Holiča. Ten svojim zákrokom však jeho strelu vyrazil, no opäť iba k domácemu hráčovi. Ten svojou prihrávkou vyzval opäť P.Šebestu na zakončenie a bolo 2:1.  Našim už nezostával čas na gólovú odpoveď, aj keď snaha a náznaky šance sme aj v závere mali...

Domáci si výhru zaslúžili, mali veľké šance, no nepremenili ich. Takéto zápasy sme tu už v tomto roku mali a aj so šťastím sme ich uhrali výhrou. Dnes sa nám to nepodarilo. Tentokrát sme také šťastie nemali, no nemalo by sa nám stať to čo v Brodskom. V zápase, v ktorom sme futbalovejší náhle stratíme koncentráciu do takej miery, že ponúkneme súperovi šance na debakel. To by sa totiž mohlo stať, keby boli domáci efektívny. Nášmu mužstvu efektivita nechýba.  V Kútoch sme mali 3 strely do priestoru brány a dali sme 2 góly. Dnes sme bránu súpera trafili tiež iba 3x a až do posledných minút sme držali prijateľný výsledok.... Dnes nás však súper v druhom polčase k zakončeniu nepustil a často sme sa pozerali na ich chrbáty pred M.Holičom. Naše postavenie v tabuľke má však svoje opodstatnenie a určite to potvrdíme aj v ďalších zápasoch...