Debakel v Stražoch !!!

25.08.2013 13:05

Nedeľa, 25.8.2013 o 10.00 h - štadión Spartak Straže

Spartak Straže - FK CEROVÁ     8 : 1   (5:0)

góly: 10.a 39.min. Tomáš Polák, 20.a 51.min. FIlip Kučera, 42.a 72.min. Matúš Herda,

36.min. Erik Brunner, 48.min. Marián Konečný - 81.min. Ján SALAY.

Cerová: Marek Holič -  Peter Horňák, Marek Holásek, Martin Ambra, Roman Vanek (K) -

Marek Kubisa, Ján Filuš, Ján Salay,Martin Pípa (50.Michal Gurín),

Lukáš Khúla (40.Anton Veteška) - Jozef Beňa (65.Ivan Koníček).

Žltá karta:  J.Salay.

Rozhodovali: Petr Pišoja (Tran Dinh Thao), Delegát ObFZ: Ľuboš Štora.

Na zápas do Straží sme určite odchádzali s cieľom odohrať vyrovnaný zápas a snažiť sa o nejaký možný bodový zisk. Samotný priebeh zápasu spolu s konečným výsledkom však nikoho z nás nepotešil a na ihrisku v Stražoch sme si zažili futbalovú ostudu ! Najprv niečo k nášmu súperovi. Mužstvo Straží má výborne zložené a kvalitné mužstvo aj z hráčov zo skúsenosťami vo vyššých súťažiach, predvádzajú pekný útočný futbal a budú určite patriť medzi ašpirantov na popredné priečky súťaže. Kvalitou kádra však nie je taký veľký priepasný rozdiel oproti nášmu mužstvu aký sa zrodil po našom vzájomnom zápase. Je pravdou že 8 gólov nemuselo byť konečných, keď domáci ďalšie šance zahodili, ale celkové skóre sme domácim značne uľahčili našou hrou. Podali sme výkon, ktorý by zniesol veľkú kritiku ako u jednotlivcoch tak aj ako u kolektívnej hry. Súťaž je však dlhodobá a o týždeň nás čaká ďalší ťažký súper a tak zodpovednosť za celé mužstvo , nápravu chýb a predvedenej hry necháme na trénerovi. Komentár k zápasu však pochvalný nemôže byť v žiadnom smere. Veľmi ťažký a nešťastný zápas odohral brankár M.Holič, ktorý nás viac krát podržal pri čistých domácich šanciach a inkasované góly boli takmer všetky z úplne vyložených príležitostí bez asistencie obrany. Naša zadná formácia bez dovolenkujúceho P.Nižníka odohrala veľmi zlý zápas a kritika do jej radov má opodstatnenie. Bez dôrazu v osobných súbojoch mali domáci kvalitní útočníci hlavne pri prvom dotyku s loptou veľmi uľahčenú prácu, boli sme v súbojoch príliž neskoro a nedokázali sme ochrániť našu bránu počas celého zápasu od domácich gólových šancí. Jediný kto v tomto znesie kritiku je striedajúci A.Veteška, ktorý po príchode vyhrával osobné súboje. Aj on však bol súčasťou druhopolčasovej prehry a celkový dojem z hry nezmenil. To že sme nedokázali z hry počas 80 minút zaskočiť domácich bola nemohúcnosť udržať loptu , presne si prihrať, či niečo prekvapivé vymyslieť. Ani osamotený J.Beňa v útoku aj navzdory stále pretrvávajúcemu zraneniu nedokázal na obraze našej hry nič zmeniť. Takmer všetko čím sme ohrozili domácich bolo zo štandartných situácií. V 6.min. po centri Filuša tečoval loptu nad bránu Salay, v 11.min. tečovaná strela J.Beňu skončila na rohu,v 44.min. priamy kop Filuša, J.Beňa hlavičkoval do rúk brankára, v 55.min. priamy kop Kubisu nad bránu, v 69.min priamy kop Filuša do rúk a v 87.min. vyrazil brankár strelu z priameho kopu opäť J.Filuša. Všetko iba štandartné situácie. Jediná vydarená akcia z hry v 83.min, keď loptu za obranu poslal popod domáceho brankára M.Gurín vedľa brány. To je z našej strany všetko. Náš gól za stavu 8:0 padol v 81.min. opäť po štandartnej situácii, keď strelu J.Filuša brankár vyrazil pred J.Salaya, ktorý ju poľahky dorazil. Domácim sme napočítali 20 strieľ na našu bránu, z nich dali domáci 8 gólov, dve išli nad, jednu vykopával z bránkovej čiary M.Ambra a pri ostatných sa zväčša zaskvel M.Holič v bráne. Domáci dominovali po všetkých stránkach , pričom výhra a bohužiaľ aj skóre sú zaslúžené.

Na to čo cerovský divák v Stražoch videl dúfajme čo najskorej zabudne a naši futbalisti nám v tom pomôžu už v nasledujúcich zápasoch. Tí si však musia uvedomiť , že pojem FK Cerová je aj značka, ktorá má v našich futbalových končinách určité meno a podobnými výkonmi ho môžu kaziť. V každom zápase reprezentujeme náš futbal a ďalšie podobné výkony by mohli byť neprijateľné. V ďalšom domácom stretnutí našich podporíme proti ťažkému súperovi z Kútov, budeme držať palce a povzbudíme našich k výhre. Očakávame však , že pristúpia k príprave a k tomuto zápasu natoľko zodpovedne, aby sme sa opäť mohli tešiť z víťazstva.