Po vysokej výhre sme sa dostali na druhé miesto !!!

21.04.2013 20:44

Nedeľa, 21.4.2013 , 16.30 h - štadión v Pop.Močidlanoch

TJ Popudinské Močidlany - FK CEROVÁ     0 : 4 (0:2)

Góly: 5.min. Marek KUBISA, 34.min. Ivan KONÍČEK, 49.min. Martin PÍPA, 62.min. Marek HOLÁSEK.

CEROVÁ: Marek Holič - Anton Veteška , Roman Vanek (K), Marek Holič, Peter Machlica -

Marek Kubisa, Ján Salay, Martin Pípa (67.Michal Gurín), Peter Horňák (46.Denis Badáň) -

Marek Holásek, Ivan Koníček (81.Peter Kuchta).

Rozhodovali: Milan Tubl (Štefan Petráš), Delegát ObFZ: Peter Samek.

Už piatkový tréning naznačil ako bude vyzerať zostava na tento zápas. Na plno trénovali I.Koníček a D.Badáň, ktorí v nedeľu aj do hry zasiahli, k dispozícii bol aj J.Salay, M.Kubisa či P.Machlica. Naopak zranenia nepustili do hry P.Nižníka, J.Joniaka a J.Filuša a tak bolo treba opäť využiť talentovaných dorastencov M.Holiča a P.Kuchtu. Zostava nebola ideálna, ale pozitívom je zlepšujúci sa zdravotný stav mužstva. Ak niekto očakával tuhý boj s mužstvom, ktoré vrhne všetky svoje sily do boja o záchranu, musel byť sklamaný. Domáci vytvorili veľké množstvo chýb, nedokázali zápas dostať pod kontrolu, hrozili z pravidla iba zo štandartných situácii a hlavne....nepodržal ich brankár. O zápase bolo tozhodnuté prakticky v prvom polčase. Domáci mali aj možnosti na skórovanie, ale na svojom mieste stál brankár M.Holič, ktorý si dokázal udržať čisté konto. Štyri góly si rozdelili štyria strelci a mužstvo podalo bojovný výkon a po góloch kontrolovali priebeh hry. Svoju "výpomoc" počas dovolenky ukočil gólovo M.Holásek, ktorý opäť odchádza a v tomto ročníku si už pravdepodobne nezahrá... Po dlhom treste však možno povedať že v budúcom týždni začína jarná časť pre útočníka J.Beňu...

Naše mužstvo dokázalo gólovo udrieť už v 5.min. , keď priamy kop premenil strelou k žrdi M.Kubisa - 0:1. Domáci sa snažili o vyrovnanie, no ku gólu sa nedopracovali. V 25.min. O.Hološka zahral priamy kop do rúk M.Holiča, o minútu neskôr strieľal vedľa L.Krchňavý. V 30.min. zahrával priamy kop M.Foriška, M.Holič nedokázal skrotiť jeho strelu, no dobiehajúci P.Bellay ju nedorazil do siete, keď ho náš brankár vychytal. V 31.min. centroval do domácej 16-ky A.Veteška a hlavičku I.Koníčka brankár s námahou chytil. V 34.min. rozohral akciu M.Pípa, odcentroval pred bránu, kde dostal veľa priestoru I.Koníček, ktorý na dva krát dostal loptu do domácej siete - 0:2. Prvý polčas tak skončil našim dvojgólovým vedením.

Opäť nám vyšiel úvod do druhého polčasu. V 49.min. sa odhodlal k strele M.Pípa a ani nie prudká strela prepadla domácemu brankárovi do siete - 0:3. V 54.min. po rohovom kope dokázal hlavičkovať voľný M.Holásek, no jeho strela skončila v náručí brankára. Svoju veľkú šancu zahodil v 56.min. domáci T.Bellay, keď úplne voľný v nábehu hlavičkoval tesne vedľa. V 62.min. si vybojoval M.Holásek na polovici ihriska loptu a svojou rýchlosťou sa rútil sám na domáceho brankára, ktorého prekonal a zvýšil na 0:4. O minútu mal znova veľkú šancu domáci T.Bellay, ktorý zasa sám zakončoval , no tentokrát ho vychytal M.Holič. V 68.min. sa z kraja ihriska dostal do šance D.Badáň, vybehnutý brankár zamätkoval, no konečným zásahom nedovolil nášmu hráčovi skórovať za cenu rohového kopu. Do konca zápasu sa už obe mužstvá do veľa šancí nedostávali a zápas sa dohrával. V 75.min. sa zranil domáci brankár M.Lukáč, ktorého musel medzi tyčami nahradiť hráč z poľa L.Krchňavý a tak P.Močidlany dohrávali o hráča menej, pretože už vyčerpali všetky striedania...