Prehrali sme zápas o priebežné vedenie v súťaži !

03.05.2014 21:31

Nedeľa, 3.5.2014 o 17.00 h - štadión TJ FC Rybky.

TJ FC Rybky - FK CEROVÁ      3 : 1   (1:0)

góly:  16.min. Vladimír Stašek, 67.min. Miroslav Petrúfka, 76.min. Jaroslav Paszko -

90.min. Tomáš RÁČEK.

Cerová: Marek Holič -  Peter Machlica , Jozef Beňa, Anton Veteška (79.Lukáš Khúla) ,

Tomáš Ráček  - Peter Horňák (46.Ján Salay) , Marek Holásek (K),

Ján Filuš, Denis Badáň (66.Peter Kuchta) - Ivan Koníček, Marek Kubisa.

Žlté karty: Jozef Beňa, Peter Horňák.

Rozhodovali: Petr Pišoja (Peter Morvay).

Naše mužstvo po nie úplne presvedčivých výkonoch, no s veľkou gólovou efektivitou a úspešnými výsledkami cestovalo k zápasu o priebežné prvé miesto v tabuľke. Zápas v Rybkách sa hral už tradične v sobotu, no za veľmi chladného, až takmer jesenného počasia. Mužstvo riešilo nemalé problémy so zložením zostavy. Trénerovi neboli napokon k dispozícii z rôznych dôvodov kapitán R.Vanek, M.Pípa a M.Ambra. Sú to hráči, ktorí patria do základu našej defenzívnej hry. Po dlhšej pauze sa tak vrátil  do základnej zostavy A.Veteška a svoju šancu od začiatku využil D.Badáň. Oproti minulému zápasu prišlo aj ku zmene rozostavenia...

Priebeh prvého polčasu bol vyrovnaný a miestami malo naše mužstvo aj viac z hry. Mali sme množstvo štandartných situácií, 4 rohové kopy (domáci žiadny), no z gólu sme sa neradovali. Zo začiatku zápasu sme domácich nepúšťali do žiadnej výraznej šance, ale jednu našu nepozornosť vo vlastnej 16-ke domáci dokázali využiť na otvorenie skóre zápasu. Zápas začal zakončením I.Koníčka vedľa brány po centri J.Filuša už v 2.min. V 6.min. poslal prudkú strelu z diaľky domáci M.Kováčik, no M.Holič bol pozorný. V 16.min. prišiel okamih, ktorý rozhodol o polčasovom skóre. Center do našej 5-ky stečoval hlavičkou Martin Petrúfka a na zadnej tyči nekrytý V.Stašek poslal domácich do vedenia - 1:0. Obe mužstvá sa do polčasu snažili skóre zmeniť, no neúspešne. V 27.min. strelu V.Stašeka kryl M.Holič. Tomu vypadla strela z rukavíc v 34.min., no dorážka Martina Petrúfku minula bránu. V 28.min. zakončoval na druhej strane vedľa brány I.Koníček. V 36.min. už bol úspešnejší, no jeho strelu vyrazil M.Chodúr a ten pri dorážke vychytal svojim vybehnutím M.Kubisu. V 41.min. prihrával pred bránu D.Badáň, no pred I.Koníčkom loptu odvrátil domáci obranca. Ďalší gól tak do polčasu nepadol.

Do druhej časti sme nastupovali s cieľom zvrátiť výsledok, no hra sa nám nedarila. Prestali sme byť pred bránou domácich nebezpeční, boli sme málo na lopte, nepodržali sme ju a nevypracovali sme si žiadnu gólovú šancu !!! Našou hrou sme sklamali, keď nám na ihrisku chýbala futbalová kvalita. Domáci naopak pridali v dôraze a prichádzali aj šance. Spočiatku druhého polčasu sa nič pred bránami nediaľo, hra sa odvíjala medzi 16-kami. Až v 61.min. zahrával priamy kop J.Beňa, no iba do rúk pripraveného M.Chodúra. Naopak v 67.min. sa z podobnej príežitosti nemýlil Miroslav Petrúfka a stav sa zmenil na 2:0. Keď sme v 76.min. pustili domácich do trojgólového vedenia bolo prakticky rozhodnuté. Rychlý útok do našej otvorenej obrany zakončil gólom Jaroslav Paszko - 3:0. Naši už za stavu 2:0 preskupili svoje rady, snažili sa o zmenu skóre, no neprichádzali ani výrazné šance. Náš "čestný" úsech prišiel až v poslednej minúte hry. Na krátko rozohraná štandartka cez J.Beňu a I.Koníčka dostala do čistej šance nekrytého T.Ráčka, ktorý sa nemýlil - 3:1. To však bol posledný moment zápasu, ktorým sa stretnutie aj skončilo....

Naše mužstvo odohralo zápas v nových dresoch a v polovici stretnutia nebol dôvod na veľkú kritiku. Nezvládli sme však druhý polčas a zápas sme po zásluhe prehrali. Domáci si najmä po druhom polčase výhru zaslúžili. Z našej strany to však bol paradoxne lepší zápas ako pri domácej výhre v poslednom zápase a tak veríme, že aj pri ďalšom zlepšení prídu aj ďalšie body.... a to už nabudúce na ihrisku v Smolinskom.