FK CEROVÁ - TJ Smolinské     1 : 2 (0:1)

Góly: 82.min. Jozef BEŇA - 39. a 57.min. Dávid Riška.

CEROVÁ: Marek Holič - Anton Veteška , Roman Vanek (K), Marek Holič, Peter Machlica -

Peter Kuchta (61.Michal Gurín), Ján Filuš, Martin Pípa, Peter Horňák  -

Ján Salay, Jozef Beňa.

ŽK: Peter Horňák, Roman Vanek, Martin Pípa.

Rozhodovali: Ján Mindek (Peter Rusinko), Delegát ObFZ: Miroslav Maca.

Ani pred touto dohrávkou v strede týždňa sme sa nedostali z problémov zostaviť káder a opäť sme hrali v inej zostave ako naposledy. Chýbal nám stále P.Nižník, I.Koníček, pre zranenie znova nehral J.Joniak, stále je nemocný M.Kubisa... Utrpel tým náš dorast, ktorému v súbežne hrajúcom zápase chýbali dvaja hráči, ktorí museli hrať za dospelích. Mužstvu však už mohol pomôcť hrajúci tréner J.Filuš. Tento zápas sme nezvládli a po prvý krát v sezóne sme doma stratili všetky body. Súper išiel naproti výhre, bol agresívnejší, bojovnejší a hlavne futbalovejší prevažnú časť hry. Aj napriek tomu mali nepomerne menej možností na skórovanie. Naše príležitosti zostali najmä v úvode zápasu trestuhodne nepremenené.

Už v 3.min. po faule na P.Kuchtu nepremenil pokutový kop J.Beňa. O 5 minút centroval Kuchta do pokutového územia a J.Beňa prekopol z voleja bránu. V 13.min. sa ocitol sám pred brankárom J.Salay, no jeho zakončenie brankár Gavorník poslal na roh. Z následného rohu hlavičkoval R.Vanek nad bránu. Svoje možnosti na zakončenie využili v prvom polčase aj hostia. V úvode skončila hlavička J.Flajžíka a strela M.Ovečku nad bránou. Podobne skončila aj strela F.Daniela v 21.min. a aj hlavička J.Flajžíka v 28.min. Do priestoru brány sa hostia trafili až v 39.min. a bol z toho gól. Tomu však predchádzala veľká príležitosť na zakončenie J.Beňu, ktorý však túto možnosť preváhal a hneď z protiútoku sa ujala strela D.Rišku k tyči - 0:1. Hostia zahrozili aj v úvode druhého polčasu, keď priamy kop v 49.min. chytil M.Holič. V 57.min. pretlačil v našej 16-ke D.Riška loptu svojim dôrazom cez obranu a strelou k žrdi zvýšil na 0:2. Naša ďalšia výraznejšia možnosť prišla v 61.min. keď nakrátko zahraný nepriamy kop poslal J.Beňa strelou tesne vedľa. V 71.min. poslal na bránu hostí strelu z dialky J.Filuš, no brankár ju za chrbát nepustil. V 78.min. mal veľkú príležitosť opäť J.Beňa, keď jeho strelu z vnútra 16-ky vytlačil brankár Gavorník na brvno. Po následnom rohovom kope prestrelil bránu R.Vanek. J.Beňa sa nakoniec strelecky predsa len presadil, keď v 82.min. zakončil svoju individuálnu akciu a znížil na 1:2. Záverečná snaha o vyrovnanie bola zo strany domácich iba nakopávaním lôpt do pokutového územia hostí, ale gólovú šancu sme si už viac nerpipravili. Dnes sme nedokázali svoje najväčšie príležitosti premieňať a hostia nás gólami trestali. Ich futbalový prejav ich však k bodom doviedol spravodlivo.