Remízu sme zachraňovali v desiatich !

12.05.2013 21:25

Sobota, 12.5.2013 , 17.00 h - štadión v Dubovciach.

TJ Slovan Dubovce - FK CEROVÁ     2 : 2 (1:0)

Góly: 40.min. Milan Madák (11m), 73.min. Mário Mikula - 76.min. Ivan KONÍČEK, 82.min. Peter HORŇÁK.

CEROVÁ: Marek Holič - Anton Veteška (60.Ján Filuš), Roman Vanek, Peter Horňák, Peter Machlica -

Michal Gurín (40.Marek Holič), Martin Pípa, Ján Salay, Marek Kubisa -

Jozef Joniak (46.Ivan Koníček), Jozef Beňa.

ŽK: Peter Horňák, Jozef Beňa.

Rozhodovali: Miroslav Mlčúch (Jozef Jakubáč), Delegát ObFZ: Juraj Černek.

Pred týmto zápasom sme mali určite víťazné ambície a chceli sme získať všetky body so súperom , s ktorým ani ostatné kluby tak často body nestrácajú. Mohli sme už počítať s dištancovanými Vanekom a Pípom,no vykartovaný bol P.Nižník. Treba však povedať, že aj domácim, ktorí sa usilujú o záchranu v súťaži , chýbali niektorí hráči základnej zostavy. Z ich strany prišla aj snaha o odloženie zápasu, keďže mali podmočenú časť trávnika.... no napokon aj dlho váhajúci rozhodca správne uznal, že podmočených 20 metrov štvorcových nemôže byť na takýto ťah dostačujúci. Prevážna väčšina ihriska bola v poriadku (aj keď iba polovica pokosená) a tak nebol žiadny dôvod na odloženie duelu. Naše mužstvo v zápase nepodalo očakávaný výkon. Črtajúca sa prehra by bola zahanbujúca, pretože súper nemal o nič väčšie kvality od našich chlapcov. Domáci však svoj výkon okorenili bojovnosťou a motiváciou v podobe bodov k záchrane a za túto snahu si bodovať zaslúžili. My sme však mali vyhrať a nič na tom nemení ani fakt, že polovicu zápasu sme odohrali bez brankára. Až za stavu 2:0, sme domácich viac ohrozovali a stačilo to na dva góly. Mužstvo prežíva hernú krízu, v každom zápase sme nútený nastupovať s viacerými zmenami a odzrkadluje sa to aj na výsledkoch....

V prvom polčase sme iba sporadicky ohrozovali domáceho brankára. V 12.min. zakončoval J.Joniak do rúk brankára a v 27.min. priamym kopom ho ohrozil M.Kubisa, ale odrazenú loptu obrana odkopla. Domáci mali veľkú možnosť v 24.min., keď M.Fila nastrelil žrď a ten istý hráč v 31.min. prestrelil našu bránu. Dôležitý moment prišiel v 40.min., keď sme pustili pred nášho brankára domáceho hráča a ten si svojou šikovnosťou vypýtal faul od nášho brankára. Prišiel pokutový kop a navyše splnil želanie domácich divákov rozhodca vylúčením brankára M.Holiča. V bráne ho nahradil jeho menovec, hráč dorastu, no s pokutovým kopom M.Madáka si neporadil - 1:0. Naša nevýrazná hra pokračovala aj v druhom polčase a domáci si vypracovali viaceré šance. V 59.min. prestrelil bránu M.Mikula, o 3 minúty neskôr tak isto zakončil B.Biskupič a svoje šance uzavreli domáci v 65.min. strelou do žrde. V 73.min. sa dostal od polovice ihriska do samostatného úniku M.Mikula, ktorý obišiel aj M.Holiča a zvýšil na 2:0. Až po tomto góle naši zvýšili svoju snahu a prišli aj góly. V 74.min. vyrazil strelu I.Koníčka brankár na roh, po ktorom hlavičkoval J.Beňa do rúk brankára P.Polláka. O minútu neskôr centroval do priestoru brány M.Kubisa a I.Koníček na bránkovej čiare pretlačil loptu do siete - 2:1. V 78.min. poslal nebezpečnú strelu na domácu bránu R.Vanek, no brankár Pollák ju vytiahol z námahou na roh. V 82.min. sme dokázali vyrovnať po tom, čo množstvo hráčov v domácej 16-ke prestrelil P.Horňák - 2:2. V druhom polčase nebolo poznať, že naše mužstvo hrá o hráča menej a iba zvýšená aktivita stačila na dva góly. Aj preto treba brať tento zápas ako zbytočnú stratu bodov a to len vďaka nášmu výkonu !