Kerko Šaj.Humence - FK CEROVÁ     3 : 1   (2:1)

góly: 17.min.Tomáš Vach, 39.min.Róbert Bilka (11 m), 67.min. Róbert Búzek -

Cerová: Marek Holič -  Peter Horňák, Anton Veteška (K), Peter Nižník, Peter Machlica -

Marek Kubisa, Lukáš Khúla (7.Ján Filuš), Ján Salay,Martin Pípa ,

Michal Gurín - Ivan Koníček.

Žltá karta:  Peter Machlica, Marek Kubisa.

Rozhodovali: Pavol Mráz (Peter Holenka), Delegát ObFZ: Ľuboš Štora.

Na tento zápas sme vycestovali iba s 12 hráčmi, pričom všetky naše absencie boli vynútené. K dispozícii neboli R.Vanek, J.Beňa a ani M.Holásek. M.Ambra v týždni posílil klub ŠK Blava Jaslovské Bohunice, kam odišiel na hosťovanie. Navyše musel už v 7.minúte nahradiť zraneného L.Khúlu stále nedoliečený J.Filuš.

V zápase sa prejavila naša "bolesť" v nepremieňaní vyložených šancí a niekedy až nezmyselné individuálne chyby v obrannej hre, ktoré nás stáli góly. Predvedenou hrou sme však vôbec nesklamali. V prevažnej časti zápasu sme držali loptu, ku ktorej sme súpera nepúšťali, kontrolovali sme hru a hrali sme futbal, aký nášho fanúšika musel tešiť. Vytvorili sme si aj šance, ale tie zostali bohužiaľ nepremenené. V 10.min. strieľal do rúk brankára J.Filuš, v 11.min. vychytal M.Pípu domáci brankár, keď vyrazil jeho strelu, v 20.min. sám pred brankárom bol z blízka J.Salay, no prestrelil aj ochranné sito za bránou, v 32.min. išiel I.Koníček sám na domáceho brankára a tiesnený obrancom ho nedokázal gólovo prelobovať. V 37.min. mal veľkú šancu po chybe domácich znova I.Koníček, no nedôraznosťou nedokázal z uhla ani zakončiť. V 45.min. výborne zahraný priamy kop M.Kubisu vyrzil brankár Fidermák. V 61.min. po štandartke prestrelil bránu M.Pípa, v 72.min. nastrelil prudkou strelou J.Filuš žrď a naša posledná strela z kopačky J.Filuša v 85.min. skončila v rukách brankára. To boli šance, z ktorých sa mal zrodiť minimálne jeden gól, no to sme nedokázali. Naopak dopustili sme sa chýb pri bránení, z ktorých rezultovali dva góly domácich, pričom ten druhý padol z nariadeného pokutového kopu. Tretí gól padol opäť po našom nedôraze, keď po zbitočnej prihrávke pod tlakom pred našou 16-kou stratil loptu M.Kubisa a domáci rozhodli o svojej výhre. Domáci v prvom polčase trafili priestor našej brány 4x a dali 2 góly !!! V druhom polčase sa iba bránili nášmu tlaku, ale vyhrali ho 1:0.  Náš jedniný gól padol v 28.min. za stavu 1:0, keď po ideálnom pase za obrany svoju príležitosť využil J.Filuš. Doplatili sme na nedôraznosť a neschopnosť v premieňaní šancí, čo treba pred ďalším zápasom zmeniť !