V úvodnom zápase prišla zaslúžená výhra !

04.08.2013 20:34

Nedeľa, 4.8.2013 o 17.00 h - štadión FK Cerová

FK CEROVÁ - FC Hoteling Sekule    4 : 2   (1:1)

góly: 56.,67.a 77. min, Jozef BEŇA, 37.min. Lukáš KHÚLA -

35.min. Peter Kunštek, 85.min. Filip Ondriška.

Cerová: Marek Holič (81.Martin Čatloš) - Anton Veteška, Peter Nižník, Roman Vanek (K),

Peter Horňák - Lukáš Khúla (76.Michal Gurín), Martin Pípa,

Ján Filuš, Ján Salay, Marek Holásek (81.Denis Závadský) -

Jozef Beňa.

Žltá karta:  R.Vanek, P.Horňák.

Rozhodovali: Ivan Štora (Ľubomír Ďurica), Delegát ObFZ: nebol.

Úvodný zápas nového ročníka sa hral za veľkého tepla a 90 minút v hre bolo veĺmi vyčerpávajúce. Ku kvalite celkovej hry nedopomohla ani kvalita trávníka, ktorý je v súčasnosti vysušený a tvrdý. Domáci sa veľmi pomaly dostávali do tempa hry, viazla kombinácia či chýbali presné prihrávky. Hostia organizovane bránili a čakali na brejky, ktoré však tak často neprichádzali. Prvú strelu na bránu poslal hosťujúci Andrej Trajlínek, no Holič ju chytil. Vo veľkej šanci sa v 13.min. ocitol L.Khúla, ale jeho strela bola nedôrazná. V 33.min. sa domáce mužstvo dostalo do gólovej šance, keď po krídle prenikol do 16-ky M.Holásek, ktorý ponúkol zakončenie J.Beňovi. Jeho strela však skončila nad bránou hostí. O dve minúty zahrávali hostia z diaľky priamy kop, domáci brankár loptu podbehol a osamotený Peter Kunštek otvoril skóre - 0:1. Hostia však viedli len dve minúty a prišlo vyrovnanie. Po rohovom kope domácich nedokázali hostia dostať loptu do bezpečia. V 5-ke stojaci L.Khúla ju poslal do siete a vyrovnal na 1:1. Najkrajší moment prvého polčasu prišiel v 43.min. keď prudká strela J.Filuša asi z 20 metrov skončila na žrdi brankára Kubináka. Skóre sa však nemenilo.

V úvode druhého polčasu zahrávali domáci dva priame kopy, no J.Beňa a ani J.Filuš brankára neohrozili. V 55.min. mal po centri z pravej strany šancu hosťujúci F.Ondriška, no jeho strelu zrazila domáca obrana. V 56.min. J.Beňa uspel z priameho kopu, keď brankár Kubinák si loptu vrazil do vlastnej siete - 2:1. V 62.min. Po centri J.Filuša hlavičkoval nad bránu R.Vanek. V 67.min. J.Filuš vysunul za obranu hostí J.Beňu, ten si odstavil v 5-ke obrancu a strelou vedľa brankára zvýšil na 3:1. V 77.min. sa do tretice presadil individuálne J.Beňa a jeho krížna strela znamenala vedenie 4:1 a zavŕšený hattrick. V 85.min. sa ešte dokázali presadiť aj hostia, keď po rohovom kope hlavičkou skóroval F.Ondriška - 4:2. Domáci mali ďalšie možnosti na navýšenie skóre, no P.Nižník osamotený hlavičkoval do žrde a J.Beňa z priameho kopu už ďalší gól nepridal...